Dzień Ziemi - Rodzice i dzieci wspólnie dbają o powietrze bez śmieci !
Dodane przez Nauczyciel dnia Kwiecień 08 2018 23:27:25


Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 roku - jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution).

Autor Poezji Rymowanej - Jan Kleyff wraz z dziecmi naszej szkoły i Gazkiem proszą Was o czyste powietrze !

"Kto do pieca plastik wkłada, truje dzieci i sąsiada.
Kto zaś pali byle czym, emituje smog i dym.
Gdy starego masz kopciucha, to ci dymem w domu bucha.
Dlatego Gazek zaleca, wymianę starego pieca. "
Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 roku - jest walka z zanieczyszczeniem planety - plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution). Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniu planety. Hasło przewodnie ma edukować na temat jakości powietrza w Polsce, uświadamiać, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka oraz uczyć, jakie działania podjąć, aby nastąpiła pozytywna zmiana. Przeciwdziałanie niskiej emisji, ale też emisji CO2 to bardzo aktualny temat. Stan powietrza w wielu miejscach w Polsce, budzi zastrzeżenia. Badania wskazują na bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia Polaków. Każdy człowiek powinien zyskać wiedzę na temat tego, czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania – indywidualne i zbiorowe – należy podjąć, aby ją ograniczyć. Podejmij działania i Ty - abyśmy oddychali czystym powietrzem.Przyjmij nasze rady - Segreguj odpady !

Zacznij zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła i segreguj je do odpowiednich pojemników.

Segregując to wszystko - chronisz nasze środowisko !

Nasz Świat w naszych rękach - zadbajmy o niego wszyscy - już dziś, aby przekazać go czystym - przyszłym pokoleniom!