Początki kodowania i programowania w klasie III a
Dodane przez Nauczyciel dnia Marzec 21 2018 23:07:19
Czy uda nam się zdobyć ten poziom ?Choć jesteśmy jeszcze mali, obiecujemy, że będziemy się bardzo starali !

Po prezentacji Photona przez wydawnictwo MAC Edukacja , robot Photon wylądował w naszej szkole, dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej za jego zakup.

My "mali programiści" z klas I-III

Dzięki jego możliwościom poprzez zabawę uczymy się podstaw kodowania i programowania, stawiamy pierwsze kroki tak, jak Photon, który zostanie z nami, aż nauczymy się z nim kodować i programować. Rozpoczyna on nową wędrówkę po naszej klasie i szkole. Uczymy Photona, pokazujemy mu jak stawiać pierwsze kroki na naszej planecie.
Wyznaczamy kolejne trasy, do pokonania, a my wraz z nim stawiamy pierwsze, małe kroki jako "programiści". Kodowanie odbywa się w naszej szkole nie tylko z Photonem, ale i z małymi robotami - Ozobotami.
Przedstawiamy Photonowi - Ozoboty, małe roboty, które uczą nas podstaw kodowania, sekwencji kodów i kolorów. W naszej klasie - kodowanie odbywa się też na ławkach i na dywanie, ustawiamy różne wieże z kolorowych kubeczków - według podanego kodu, ćwiczymy symetrię oraz układamy różne obrazki z kolorowych kubeczków - według podanych kodów literowo-cyfrowych.
Na zajęciach się - nie nudzimy, świetnie się bawimy, a przy tym dużo się nauczymy ! Uczniowie klasy III a, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak.