W oczekiwaniu na Mikołaja
Dodane przez Nauczyciel dnia Grudzień 05 2017 21:51:39


6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie.
I co roku dźwiga swój worek niezmordowanie.
Czy każdy niebawem prezent dostanie?
Czy 6 grudnia 2017 roku będą odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole? Czy przyjdzie do każdej z klas z workiem prezentów?

Uczniowie klas III a, z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, uczniowie III b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Majewską, oraz uczniowie klasy III c, pod opieka p. Agnieszki Rudzkiejz uczniami klasy II b wraz z wychowawczynią p. Grażyną Antoń - Mikołajki spędzą w Cinema City Felicity Lublin na oglądaniu bajki "Pierwsza gwiazdka" oraz filmu "Mikołaj i spółka". W świąteczny nastrój wprowadzi świąteczny wystrój kina oraz spotkanie z Mikołajem.Okazało się, że wszyscy uczniowie klas I-III byli grzeczni i Mikołaj obdarował ich prezentami! Radości było bardzo wiele, bo wszystkim prezenty bardzo się podobały.

MIKOŁAJKI - Skąd się wziął mikołajkowy zwyczaj?
6 grudnia to dzień obdarowywania innych, szczególnie najmłodszych, prezentami. Ten piękny zwyczaj wiąże się z postacią św. Mikołaja, który żył naprawdę. Urodził się około 270 roku w mieście Patara w Azji Mniejszej jako jedyne dziecko starszych już, bardzo bogatych rodziców, którzy wcześnie zmarli. Mikołaj był zdolnym i pilnym uczniem. Gdy dorósł, postanowił poświęcić życie Bogu i bliźnim. Potrzebującym oddał bez żalu cały swój majątek. Później jako biskup, zasłynął nie tylko z wielkiej pobożności, ale również z wielkiej dobroci i troski o innych.
Jego uczynki zapisano w legendach. Jedna z nich mówi, że pomagał zwłaszcza sierotom, kładąc im nocą pieniądze na parapet okna. Inna, że ubogim dziewczętom przynosił potajemnie bryłki złota, aby miały posag. Jeszcze inna, że ratował okręty podczas burzy albo po prostu roznosił wszystkim dzieciom pyszne miodowe placuszki.
Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia około 350 roku. Na pamiątkę tego dnia naśladujemy go, robiąc radosne niespodzianki innym.
Również 6 grudnia 2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panami policjantami, którzy przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Chętni uczniowie mogli zobaczyć i dotykać sprzętów, w które wyposażony jest każdy policjant ( pistolet, kajdanki, pałka policyjna, lizak ). A. WójcikRozszerzona zawartość newsa
Okazało się, że wszyscy uczniowie klas I-III byli grzeczni i Mikołaj obdarował ich prezentami! Radości było bardzo wiele, bo wszystkim prezenty bardzo się podobały.