Uczniowie klas I na wycieczce w Bałtowie
Dodane przez Nauczyciel dnia Czerwiec 08 2017 22:07:45
Dnia 7 czerwca 2017 roku - uczniowie klas I, pod opieką wychowawczyń p. Anny Drewniak - Janczarek oraz p. Grażyny Antoń, byli na wycieczce autokarowej w Bałtowie.
Na początku zwiedziliśmy Park Jurajski. Przewodnik zapoznał nas z różnymi gatunkami dinozaurów. Podziwialiśmy je w naturalnej postaci. Nauczyliśmy się rozróżniać po budowie ciała te, które były roślinożerne lub mięsożerne. Dużo wrażeń dostarczyło nam Oceanarium, gdzie zapoznaliśmy się z dawnymi mieszkańcami wód, osobliwymi, pięknymi minerałami. Kolejnym punktem programu było Safari - zwierzyniec, gdzie wyruszyliśmy Szolbusem - poznawaliśmy różne gatunki zwierząt żyjących w naturalnych wybiegach. Najbardziej podobały się nam strusie Emu i małe kózki. W małym zwierzyńcu oglądaliśmy różnorodne ptaki i nieduże zwierzęta. Największą atrakcją były pawie i małpiatki.
Zjedliśmy smaczny obiad. Wielu emocji doświadczyliśmy w czasie projekcji filmu 5DW podwodnym świecie”. Unosiły się w górę nasze fotele, drgały, kołysały się na boki. Pryskała na nas woda. Przyczyniło się to do większych przeżyć w czasie emisji filmu. Wreszcie przyszedł czas na zabawy w Parku rozrywki. Była wspaniała podróż wagonikami w górę i w dół w zawrotnym tempie. Zjeżdżaliśmy z dmuchańców lub turlaliśmy się w kolorowych kulkach. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
W międzyczasie jedliśmy smaczne gofry przybrane bitą śmietaną i owocami oraz piliśmy mrożone, kolorowe napoje /szejki/. Na koniec zakupiliśmy pamiątki dla siebie i bliskich. Pełni wrażeń, trochę zmęczeni , szczęśliwie powróciliśmy do domów.


p. Grażyna Antoń