Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Listopad 18 2018 04:50:51
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: annapawlikowsk
Motocyklowy Dzień Dziecka w naszej szkole
MOTOCYKLOWY DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE
W dniu 22 maja 2018 roku - uczniowie w dużym napięciu oczekiwali na gości, którzy mieli odwiedzić naszą szkołę. Wszystkich oczekujących powitał warkot silników oraz widok grupy motocyklistów ze stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Piękne maszyny, sympatyczni motocykliści oraz niezwykły pies – Zośka, nieodłączny towarzysz tej grupy, na długo przykuły uwagę dzieci i młodzieży. Pokaz motocykli i pogadanka o bezpieczeństwie w ruchu drogowym to tylko wstęp do atrakcji, która miała nastąpić. Przejażdżki na motocyklach z koszami to był punkt imprezy ,który wywołał najwięcej emocji zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczniów. Radość, dużo śmiechu i wiele słów podziękowania zakończyły Motocyklowy Dzień Dziecka w Niedrzwicy Dużej.
Organizatorem imprezy była p. Dorota Rusek oraz Zbigniew Orłowski- Stowarzyszenie Moto Inicjatywa.

Dziękujemy !


IV miejsce uczniów klas III, w XXV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Polscy Poeci Dzieciom" w Szkole Podstawowej w Krężnicy Jarej.
17 maja 2018 roku, zespół uczniów z klas III , w składzie Michał Kosidło z klasy III a, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak, Malwina Szadura, z klasy III b, pod kierunkiem p. Jolanty Majewskiej oraz Weronika Murlak z klasy III c, pod kierunkiem p. Bożeny Rejniak- wziął udział w XXV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Polscy Poeci Dzieciom". Jubileuszowy konkurs w Szkole Podstawowej w Krężnicy Jarej, dotyczył twórczości Wandy Chotomskiej.
Uczniowie recytowali wiersz Wandy Chotomskiej "W Bańkowicach Mydlanych" , następnie rozwiązywali krzyżówkę i test dotyczący twórczości poetki, w którym zajęli IV miejsce.


I miejsce w V Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Szkole Podstawowej w Czółnach.
16 maja 2018 roku, grupa uczniów z klasy II a,, pod kierunkiem p. Anny Drewniak- Janczarek, wzięła udział w V Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej w Szkole Podstawowej w Czółnach.
W kategorii wiekowej klas I -III, Uczennice klasy II a, odnieśli sukces i zajęli I miejsce, również w kategorii solista - Amelia Jakubowska, uczennica klasy II a - zajęła I miejsce
I miejsce w kategorii zespół zajęły uczennice: Amelia Bochen, Amelia Jakubowska, Martyna Jaśkowska, Maria Kowalczyk, Julia Mierzyńska, Maja Szymuś, Alicja Wójcik.
Uczniów przygotowała do występu wychowawczyni, Anna Drewniak-Janczarek.


1-3 maja


Dni 30 kwietnia, 2 maja oraz 4 maja 2018 roku dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych-wychowawczych .

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja1 maja - Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku, corocznie 1 maja. W Polsce 1 maja ogłoszono świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto państwowe obchodzone od 2004, wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004.
2 maja 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie w trakcie zdobywania tego miasta. Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.227 lat temu - 3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.Według prof. Henryka Samsonowicza, Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Jego zdaniem, Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 roku, oraz 11 listopada 1918 roku i 4 czerwca 1989 roku.
Konstytucja 3 Maja, będąca skutkiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Polsce po I rozbiorze (1772), pozostawiała w Polsce ustrój stanowy, wprowadzając jednak pewne zmiany. Zmniejszono wpływy polityczne magnaterii na zarząd kraju poprzez wykluczenie z sejmików szlachty nie posiadającej ziemi, będącej warstwą najbardziej podatną na wpływy i przekupstwo.
W prawie wyborczym feudalny cenzus urodzenia szlacheckiego zastąpiono cenzusem posiadania.

Czytaj więcej pod kreską....
1918-2018 DĄB NIEPODLEGŁOŚCI W ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Nasza szkoła i parafia zorganizowały uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała otwarty charakter, była skierowana do wszystkich, którzy pragnęli uczcić to święto.

Najpierw w kościele, z udziałem pocztów sztandarowych, została odprawiona msza święta, po której ucz. kl. VI, przygotowani przez p. L. Rosiecką, przedstawili okolicznościową akademię, ukazującą losy Polski od I rozbioru do zaprzysiężenia Konstytucji 3 Maja. Doskonała recytacja, a także stroje odpowiednie do czasów przyciągały uwagę widzów. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny, pod opieką p. B. Pałki. Brawa, które po występie otrzymali artyści długo rozbrzmiewały w kościele.

Z inicjatywy Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty w Lublinie szkoły, które wypełniły odpowiednie wnioski otrzymały sadzonki dębów. Nasza szkoła znalazła się w gronie 500 szkół w województwie lubelskim i dlatego po występie uczniów, wszyscy udali się przed szkołę, gdzie odśpiewano hymn narodowy, a dyrektor szkoły Andrzej Pastuszak odczytał list okolicznościowy od Przemysława Czarnka – Wojewody Lubelskiego, skierowany do społeczności szkolnej. Następnie odbyło się sadzenie dębu jako symbolu obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasz Dąb Niepodległości posadzili: Ryszard Golec – Lubelski Kurator Oświaty, Adam Kuna – Wójt Gminy Niedrzwica Duża, Rafał Dziekanowski – Przewodniczący Gminy Niedrzwica Duża, Marek Krakowski – Dyrektor Regionu Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej w Lublinie, Janusz Różycki – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Lublinie, Krzysztof Jaśkowski – Przewodniczący Rady Rodziców oraz Agnieszka Niezgoda – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Smacznym akcentem na zakończenie uroczystości był bigos przygotowany przez Panie kucharki, a sponsorowany przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że posadzony przy szkole dąb będzie trwałym pomnikiem przypominającym o ważnych wydarzeniach w dziejach naszej Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami.
Czytaj więcej pod kreską....

Udział uczniów klasy III b - w Międzyszkolnym Festiwalu w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach


Dnia 25 kwietnia 2018 roku, uczniowie klasy III b, pod kierunkiem p. Jolanty Majewskiej zajęli III miejsce - w XIII Międzyszkolnym FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach

Uczennica klasy III b - Milena Kura - zajęła I miejsce jako solistka.


Gratulujemy ! i życzymy dalszych sukcesów!

Wycieczka klas I i II b do Lublina
Dnia 18 kwietnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych „a”, „b”, „c” i klasy drugiej „b” byli na wycieczce w Lublinie. Najpierw oglądali film w kinie pt „ Gnomeo i Julia” ukazujący znaczenie prawdziwej przyjaźni w naszym życiu. Później gimnastykowaliśmy się w „ Strefie Wysokich Lotów”. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald na smaczny, chociaż mało zdrowy posiłek. Po południu, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Niedrzwicy.
Niektórzy uczniowie już marzą o kolejnej takiej wycieczce.

Anna Wójcik


Międzyszkolny Konkursu z języka angielskiego dla uczniów klas I-VI
Dnia 17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego dla uczniów klas I-VI, przygotowana przez nauczycieli języka angielskiego p. Marzenę Musińską - Niezgodę i p. Agnieszkę Latos


Jury w składzie: p. Agnieszka Zaborska ze SP w Krężnicy Jarej

p. Marzena Musińska-Niezgoda ze SP w Niedrzwicy Dużej

p.Agnieszka Latos ze SP w Niedrzwicy Dużej

wyłoniło zwycięzców w kategorii klas I-III:

Klasy I-III naszej szkoły reprezentowała uczennica klasy III a - Olivia Woźniak która zdobyła I miejsce, , pod kierunkiem p. Marzeny Musińskiej -Niezgody

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali Dyplomy i nagrody, które wręczył uczestnikom konkursu - dyrektor naszej szkoły p. Andrzej Pastuszak

Gratulujemy ! i życzymy dalszych sukcesów!


Samorządzik klas I-III.
SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI uczniów klas I - VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


uczniów klas I – VII Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbędzie się w poniedziałek , 16 kwietnia 2018 roku,

wg porządku:

- godz.16.45 – spotkanie z wychowawcami kl. I-III;

Wszyscy nauczyciele do dyspozycji rodziców od 17.00 do godz.18.00

Przydział sal:

klasa I a - sala nr 33

klasa I b - sala nr 31

klasa I c - sala nr 1 / stara szkoła/


klasa II a - sala nr 13

klasa II b- sala nr 2

klasa III a - sala nr 12

klasa III b - sala nr 16

klasa III c - 17
Dzień Ziemi - Rodzice i dzieci wspólnie dbają o powietrze bez śmieci !


Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 roku - jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution).

Autor Poezji Rymowanej - Jan Kleyff wraz z dziecmi naszej szkoły i Gazkiem proszą Was o czyste powietrze !

"Kto do pieca plastik wkłada, truje dzieci i sąsiada.
Kto zaś pali byle czym, emituje smog i dym.
Gdy starego masz kopciucha, to ci dymem w domu bucha.
Dlatego Gazek zaleca, wymianę starego pieca. "
Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 roku - jest walka z zanieczyszczeniem planety - plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution). Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniu planety. Hasło przewodnie ma edukować na temat jakości powietrza w Polsce, uświadamiać, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka oraz uczyć, jakie działania podjąć, aby nastąpiła pozytywna zmiana. Przeciwdziałanie niskiej emisji, ale też emisji CO2 to bardzo aktualny temat. Stan powietrza w wielu miejscach w Polsce, budzi zastrzeżenia. Badania wskazują na bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia Polaków. Każdy człowiek powinien zyskać wiedzę na temat tego, czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania – indywidualne i zbiorowe – należy podjąć, aby ją ograniczyć. Podejmij działania i Ty - abyśmy oddychali czystym powietrzem.Przyjmij nasze rady - Segreguj odpady !

Zacznij zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła i segreguj je do odpowiednich pojemników.

Segregując to wszystko - chronisz nasze środowisko !

Nasz Świat w naszych rękach - zadbajmy o niego wszyscy - już dziś, aby przekazać go czystym - przyszłym pokoleniom!XXXVII Mały Konkurs Recytatorski -etap szkolny.
Dnia 11 kwietnia 2018 roku środa o godzinie 13.15 w sali nr 2 - małej szkoly odbył się kolejny etap szkolnego Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III, prowadzony przez p. Grażynę Antoń.Recytację oceniała komisja w składzie:

przewodniczącap. Magdalena Kosidło / szkolna bibliotekarka/

p. Teresa Pyc / szkolny logopeda/

p. Małgorzata Kuna/ nauczyciel języka polskiego/.

Przyznawano punkty za oryginalność i dobór tekstu do możliwości i wieku recytatora, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Uczniowie klas I-III zaprezentowali się z wybranym przez siebie wierszem, a Jury wyłoniło Laureatów XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego, a zostali nimi :

Amelia Juszka z klasy I b, pod kierunkiem p. Barbary Niezgody

Zuzanna Kloc z klasy I b, pod kierunkiem p. Barbary Niezgody

Franciszek Mazurek z klasy III c, pod kierunkiem p.Bożeny Rejniak

Wyłonieni w trakcie konkursu uczniowie, będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej . Brawo ! Trzymamy kciuki na kolejnym etapie konkursu !

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy i nagrody, które wręczyła laureatom - dyrektor szkoły p. Renata Szymańska.
10 kwietnia - Pamięci tych, którzy zginęli....<b>
KATYŃ - Siostry, Bracia – Rodacy, My - wszyscy Polacy, My - Pamiętamy!W zbiorowej mogile, pod kłamstwem tyrana,
Naszego Narodu, nie zgojona rana.
W krzyżach i pamięci, grobowe milczenie,
Co woła do świata o ludzkie sumienie!
(Kazimierz Józef Węgrzyn)


Na przełomie kwietnia i maja mijają kolejne rocznice katyńskiego mordu,
popełnionego w 1940 roku, przez stalinowskich oprawców na polskich oficerach.
Tym kilkunastu tysiącom ofiar, zdradziecko zamordowanych strzałem w tył głowy
poświęcili wiersze – świadkowie tamtych czasów, między innymi – lwowianin Marian Hemar.


" Katyń"
Zgładzono sprawiedliwość,
Prawdę i wolność zgładzono
Zdradziecko w smoleńskim lesie
Pod obcej nocy osłoną...
Dziś jeno ptaki smutku
W lesie zawodzą żałośnie,
Jak gdyby pamiętały
O tej katyńskiej wiośnie.
Jakby wypatrywały
Wśród leśnego poszycia
Śladów jenieckiej śmierci,
Oznak byłego życia.
Czy spod dębowych liści
Albo sosnowych igiełek
Nie błyśnie szlif oficerski
Lub zardzewiały orzełek,
Strzęp zielonego munduru,
Kartka z notesu wydarta
Albo baretka spłowiała,
Pleśnią katyńską przeżarta.

I tylko pamięć została
Po tej katyńskiej nocy...
Pamięć nie dała się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy
I woła o sprawiedliwość
I prawdę po świecie niesie –
Prawdę o jeńców tysiącach
Zgładzonym w katyńskim lesie.

Pragnieniem naszym - oddać Wam chwałę
Ugiąć kolana, w tym miejscu krwawym.
W katyńskim lesie, szumią Wam brzozy
I odpoczynek wieczny - daj Boże!

Pamięć nie dała się zgładzić... I my pamiętamy o setkach zaolziańskich ofiar – lekarzy, policjantów i żołnierzy – zamordowanych zdradzieckim strzałem w czaszkę, na nieludzkiej ziemi w roku 1940... w Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje, Charkowie, Twerze...

Rodacy, My - wszyscy Polacy, My - Pamiętamy!

Samorzadzik klas I-III

Czytaj więcej... Pamięci TYCH, którzy zginęli....


Strona 6 z 88 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005572953 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu