Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Lipiec 16 2018 08:46:50
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
W grudniu nasza szkoła brała udział w biciu rekordu Polski na największą liczbę listów do Świętego Mikołaja.
Święty Mikołaj i jego świta co roku czekają na listy, aby spełnić Wasze marzenia. Listów i pomysłów na prezenty jest każdego roku bez liku, dlatego postanowiliśmy je policzyć i pobić REKORD POLSKI w pisaniu listów do Świętego Mikołaja. Najchętniej i najwięcej listów napisały dzieci klas młodszych (było ich ponad 30), powstały także dwa megalisty klasy V B. Oprócz naszych marzeń w listach znalazły się również życzenia dla Świętego Mikołaja.
Poza tym, że dzieci wzięły udział w biciu rekordu Polski, spośród wszystkich nadesłanych listów zostanie wybranych 10, których marzenia zostaną spełnione przez naszego Świętego Mikołaja!
Święty Mikołaj co roku ma bardzo dużo pracy. Pewnie zdążył przeczytać wszystkie nasze prośby, bo chyba każdy znalazł coś dla siebie pod choinką.

Święty Mikołaju życzymy zdrowia, odpoczynku po tak ciężkiej pracy
i duuuuuuuuuuuużo siły na następny czas dźwigania prezentów

Kochające dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do bicia tak miłego Rekordu Polski. Mamy nadzieję, że za rok pobijemy nasz szkolny rekord. Do zobaczenia 6 grudnia 2018 r.


Koordynator akcji - p. Joanna Wapińska13 stycznia 2018 roku - zabawa choinkowa w naszej szkole


Wsobotę 13 stycznia 2018 roku, w godzinach 12.30 - 16.00, bawiliśmy się na zabawie choinkowej w naszej szkole. Do tańca przygrywał p. Robert Biegaj z Agencji Artystycznej Mix Music z Lublina. Podczas zabawy przedstawiciele Samorządziku klas I-III, przewodniczący - Piotr Chamera i jego zastępczyni - Agata Figura - ogłosili zwycięzców konkursu na "Najmilszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę z klas I-III.

I tak uczniowie z każdej z klas, głosowali i najmilszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę z klas I-III wybrali.

z klasy I a - zwycięzcami zostali - Alicja Pietras i Arkadiusz Kołtun

z klasy I b
- Amelia Juszka i Jakub Hyz

z klasy I c - Oliwia Hyz i Piotr Mijał

z klasy II a - zwycięzcami zostali - Alicja Wójcik i Filip Tuziemski

z klasy II b - Gabriela Markiewicz i Szymon Murlak

z klasy III a - zwycięzcami zostali - Malwina Mróz i Maksymilian Pietrzak

z klasy III b - Agata Figura i Mateusz Wąsik

z klasy III c - Paulina Jarczak i Mateusz Wertel


A że On - był sympatyczny, Ona - bardzo miła to w nagrodę - Rada Rodziców czekolady Milka im kupiła !
A sklep Euro z Niedrzwicy Dużej też ich uhonorował i maskotkami - krówkami Milki - obdarował !

Szczęśliwego Nowego 2018 Roku !
Życzymy Wam ciepła, radości, przyjaciół wielu,
samych piątek i szóstek w szkole oraz sporo gotówki w portfelu.
W Waszych domach niech nigdy nie zabraknie:
zdrowia, miłości, serdeczności, pogody ducha i niech każdy z Was wyrośnie na prawdziwego zucha.
Najwspanialszego pełnego uroku - Nowego 2018 Roku !
By szczęście Was nie omijało i zdrowie Wam wszystkim dopisywało.

Samorządzik klas I-III.Przerwa świąteczna


Przerwa świąteczna w naszej szkole trwa od 23 grudnia 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku.

Do szkoły wracamy we wtorek 2 stycznia 2018 roku.

Do zobaczenia za rok !


Wesołych Świąt!

Przy wigilijnym stole
łamiąc opłatek święty,
pomnijcie, że dzień ten radosny
w miłości jest poczęty
…”
Nadchodzą cudowne święta o szczerych życzeniach Samorządzik klas I-III pamięta.
Korzystając z tej sposobności życzymy Wam dużo radości.
Niech w Waszych sercach pokój, miłość i uśmiech zagości.
Mnóstwo wzruszeń przy wspólnej kolędzie i nadziei, że Nowy Rok 2018 - jeszcze lepszy będzie!

Samorządzik klas I-IIIWszystkim - Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi - Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz wiary, nadziei i miłości w Nowym Roku 2016
-życzą Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej


Nasi uczniowie brali udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.


W niedzielę 17 grudnia 2017 roku, w sali widowiskowej GOKSiR w Niedrzwicy Dużej odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy’ 2017
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na „Ekologiczny stroik bożonarodzeniowy”.

II miejsce zajęli uczniowie klasy I b -pod kierunkiem p. Barbary Niezgody

III miejsce zajęli uczniowie klasy II a -pod kierunkiem p. Anny Drewniak-JanczarekUczniowie naszej szkoły zorganizowali loterię fantową na rzecz koleżanki – Martyny Kurek. Przynosili na loterię - różne akcesoria, zabawki, puzzle, książki, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, itp. Rodzice uczniów naszej szkoły włączyli się w tą akcję - piekąc pyszne ciasta, które były sprzedawane podczas kiermaszu. Czas podczas Kiermaszu umilał występ chóru szkolnego oraz naszej uczennicy -Natalii Kurowskiej.Nasza pierwsza lekcja programowania z Photonem
13 grudnia 2017 roku - uczniów klasy III a, z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak odwiedził robot Photon, który wprowadził uczniów w tajniki kodowania. Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Dzięki konsultantom grupy MAC Edukacja mieliśmy możliwość sterowania robotem i odbyliśmy pierwszą lekcję programowania. Uczniowie kodowali drogę Robota na tablecie, pułapki i przeszkody, które musiał ominąć, a przy tym jeszcze wykonać zadane mu polecenia. Wszyscy świetnie się bawili i z kodowaniem się zaznajomili. Za prezentację - Dziękujemy!, a z Photonem uczyć się chcemy !

Uczniowie klasy III a.


W oczekiwaniu na Mikołaja


6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie.
I co roku dźwiga swój worek niezmordowanie.
Czy każdy niebawem prezent dostanie?
Czy 6 grudnia 2017 roku będą odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole? Czy przyjdzie do każdej z klas z workiem prezentów?

Uczniowie klas III a, z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, uczniowie III b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Majewską, oraz uczniowie klasy III c, pod opieka p. Agnieszki Rudzkiejz uczniami klasy II b wraz z wychowawczynią p. Grażyną Antoń - Mikołajki spędzą w Cinema City Felicity Lublin na oglądaniu bajki "Pierwsza gwiazdka" oraz filmu "Mikołaj i spółka". W świąteczny nastrój wprowadzi świąteczny wystrój kina oraz spotkanie z Mikołajem.Okazało się, że wszyscy uczniowie klas I-III byli grzeczni i Mikołaj obdarował ich prezentami! Radości było bardzo wiele, bo wszystkim prezenty bardzo się podobały.

MIKOŁAJKI - Skąd się wziął mikołajkowy zwyczaj?
6 grudnia to dzień obdarowywania innych, szczególnie najmłodszych, prezentami. Ten piękny zwyczaj wiąże się z postacią św. Mikołaja, który żył naprawdę. Urodził się około 270 roku w mieście Patara w Azji Mniejszej jako jedyne dziecko starszych już, bardzo bogatych rodziców, którzy wcześnie zmarli. Mikołaj był zdolnym i pilnym uczniem. Gdy dorósł, postanowił poświęcić życie Bogu i bliźnim. Potrzebującym oddał bez żalu cały swój majątek. Później jako biskup, zasłynął nie tylko z wielkiej pobożności, ale również z wielkiej dobroci i troski o innych.
Jego uczynki zapisano w legendach. Jedna z nich mówi, że pomagał zwłaszcza sierotom, kładąc im nocą pieniądze na parapet okna. Inna, że ubogim dziewczętom przynosił potajemnie bryłki złota, aby miały posag. Jeszcze inna, że ratował okręty podczas burzy albo po prostu roznosił wszystkim dzieciom pyszne miodowe placuszki.
Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia około 350 roku. Na pamiątkę tego dnia naśladujemy go, robiąc radosne niespodzianki innym.
Również 6 grudnia 2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panami policjantami, którzy przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Chętni uczniowie mogli zobaczyć i dotykać sprzętów, w które wyposażony jest każdy policjant ( pistolet, kajdanki, pałka policyjna, lizak ). A. WójcikI miejsce naszego ucznia w XV Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej
18 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krężnicy Jarej odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Gminy Niedrzwica Duża.
W kategorii klas I-III soliści- uczeń klasy III c - Franciszek Mazurek zajął I miejsce.
II i III miejsce naszych uczniów w IX Diecezjalnym Konkursie o Św. Janie Pawle II -„Idźmy naprzód z nadzieją”w Szkole Podstawowej w Sobieszczanach
IX Diecezjalny Konkurs o Św. Janie Pawle II -„Idźmy naprzód z nadzieją”

24 października 2017 roku - w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach odbył się konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II oraz konkurs muzyczny „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Oba konkursy realizowane były w czterech kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

III miejsce
- Szymon Antoń i Szymon Murlak z klasy II b - w Konkursie wiedzy o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II


II miejsce - Franciszek Mazurek z klasy III c - w Konkursie muzycznym „ Śpiewajmy Ojcu Świętemu”

Uczniowie klas I na wycieczce w Sandomierzu i Nowej Dębie w Fabryce bombek
1 grudnia 2017 roku - uczniowie klas I byli na wycieczce w Sandomierzu, gdzie zwiedzili Zbrojownię oraz w Fabryce bombek w Nowej Dębie. Uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Sandomierza gdzie wzięli udział w spotkaniu z rycerzem i spacerowali urokliwymi uliczkami zabytkowego miasta. Po smacznym obiedzie udali się do Nowej Dęby aby zobaczyć proces powstawania bombki, poznać jej historię oraz samodzielnie ozdabiać swoją bombkę. Późnym wieczorem zadowoleni wróciliśmy do Niedrzwicy. Anna WójcikZwycięzcy konkursów na "Najpiękniejszy portret pluszowego misia" oraz na własnoręcznie uszytą maskotkę oraz portret Marii Skłodowskiej - Curie.
Oto zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszy portret pluszowego misia"

KATEGORIA KLASY I-III , TECHNIKA DOWOLNA

I MIEJSCE - WIKTORIA KRAWCZYK KL.1B

II MIEJSCE - KUBA WOJCIECHOWSKI KL.1C

III MIEJSCE - WIKTORIA CIMEK KL.1C

WYRÓŻNIENIA otrzymują :

ANTONINA JANCZAREK KL. 1B

AMELIA JUSZKA KL. 1B

NATALIA SŁOTWIŃSKA KL. 1B

JULIA SMOLEŃ KL. 1B

IZABELA WIDYŃSKA KL. 1B

JULIA DZIWULSKA KL. 1C

ALICJA KORBA KL. 1C

DOMINIKA PIDEK KL. 1C

AMELIA BOCHEN KL. 2A

MARTYNA JAŚKOWSKA KL. 2A

MARIA KOWALCZYK KL. 2A

JULIA MIERZYŃSKA KL. 2A

OLIVIA SŁOWIK KL. 2A

MAJA SZYMUŚ KL. 2A

ALEKSANDRA MENDEL KL. 2B

MALWINA MRÓZ KL. 3A

JULIA HYZ KL. 3A

BARTOSZ KISIEL KL. 3A

AURELIA WÓJTOWICZ KL. 3A

PATRYK OLESZEK KL. 3A

ANTONINA GROCHOWSKA KL. 3A

OLIVIA WOŹNIAK KL. 3A

MAJA ŁATA KL. 3A

WIKTORIA PASTUSZAK KL. 3A

SZYMON RYBICKI KL. 3B

IZABELA ZIĘBA KL. 3B

DARIA PAWLAK KL. 3B

MILENA KURA KL.3B

WERONIKA MURLAK KL. 3C

Brawa należą się również uczniom za udział w konkursie i tak wielkie brawa otrzymują:

AMELIA ROLA KL. 1B

WERONIKA SMOLEŃ KL. 1B

NIKODEM WÓJTOWICZ KL. 1B

ALEX CHYŁA KL. 1C

NATALIA MENDEL KL. 2B

AGNIESZKA PIETRAS KL. 3A

MARCEL BORUCH KL. 3A

PIOTR KRÓL KL. 3A

MICHAŁ HAWRYŁ KL. 3A

JAKUB REUT KL. 3A

ALEKS CIELMA KL. 3A

KAJA CZERNIAK KL. 3A

BARTOSZ DROBEK KL. 3A

WIKTORIA PRÓCHNICKA KL. 3A

MICHAŁ KOSIDŁO KL. 3A

ADAM PIETRAŚ KL. 3B

BARTŁOMIEJ BIELECKI KL. 3B

BARTŁOMIEJ WIENCKO KL. 3B

ANTONI KOWALCZYK KL. 3B

PIOTR ŁYJAK KL. 3B

ALEKSANDER BARWIAK KL. 3B

KAMIL MASIERAK KL. 3C


w KATEGORII KLAS I-III w konkursie " WŁASNORĘCZNIE USZYTY MIŚ"


I MIEJSCE - OLIWIA MIANOWANA KL.1C

II MIEJSCE - OLIWIA HYZ KL. 1C

III MIEJSCE - ADAM GOŁĘBIOWSKI KL.3


WYRÓŻNIENIA otrzymują uczniowie:

ZUZANNA KLOC KL. 1B

OLGA PORĘBA KL. 1B

KINGA SAMOLEJ KL. 1C

WIKTORIA PRÓCHNICKA KL. 3A

MALWINA SZADURA KL. 3B

Wielkie Brawa i gratulacje wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz p. Joanny Wapińskiejpodziękowania dla - opiekunowi świetlicy szkolnej za zorganizowanie konkursów.

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej - Curie, naszej słynnej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii.
Czas ogłosić wyniki konkursu.

KATEGORIA KL. I - III

I MIEJSCE OLGA WÓJCIK KL.3B
II MIEJSCE AGATA FIGURA KL.3B
III MIEJSCE MILENA KURA KL. 3B

POZOSTALI, którzy wzięli udział:
MARTYNA KĘPA KL. 3B
MALWINA SZADURA KL. 3B
FRANCISZEK SELEGRAT KL. 3B
MATEUSZ WĄSIK KL. 3B

Prace można podziwiać na gazetce w budynku dużej szkoły przy głównym wejściu.
Dziękujemy za zainteresowanie tak trudnym i poważnym tematem.Strona 6 z 85 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005538837 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu