Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Wrzesień 23 2018 04:33:55
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
Uczniowie klasy II a oraz klas III a, b, c - na wycieczce w Lublinie
Dnia 5 marca 2018 roku - Uczniowie klasy II a, z wychowawczynią p. Anną Drewniak-Janczarek oraz Uczniowie klas III a,b,c z wychowawczyniami p. Iwoną Pastuszak, p. Jolantą Majewską oraz p. Bożeną Rejniak byli na wycieczce w Lublinie. Uczniowie w Cinema City Lublin Plaza, oglądali przepiękną bajkę "Fernando" o przyjaźni i wzajemnej pomocy. Następnie odbyli niecodzienną "lekcję w-f do góry nogami " w Strefie Wysokich Lotów, gdzie pod okiem instruktorów spróbowali jakże trudnej wspinaczki na ściance, skoków na linie, walki na dmuchańce, piłki nożnej oraz siatkowej na trampolinach i wielu wspaniałych skoków, salt, przewrotów i zabaw na trampolinach. Wszyscy Uczniowie świetnie się bawili, aż zdziwieni byli, ze tak szybko minął czas i zadowoleni do domu wrócili.


Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Ku ogólnej radości pierwszaków nadszedł nareszcie długo oczekiwany przez nich moment – Pasowanie na czytelnika.
W jednym z lutowych tygodni wszystkie pierwsze klasy zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę do biblioteki szkolnej. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tak dużą liczbą książek.
Na początku na dzieci czekały zagadki literackie dotyczące znajomości bajek i wierszy polskich poetów. Krótkie inscenizacje utworów w wykonaniu Karoliny, Dominiki i Magdy - członkiń Szkolnego Koła Bibliobywalców, wprowadziły w klimat baśni i przygody.
Członkinie wraz z panią bibliotekarką uznały, że dzieci test ze znajomości literatury zdały celująco.
Następnie bibliotekarka – p. Magdalena Kosidło odczytała prośbę książek skierowaną do dzieci, prośbę o szanowanie i dbanie o nie i pokazała na przykładach książki wesołe – zadbane i smutne – zniszczone, których nikt już nie chce wypożyczać. Krótką prelekcję uzupełniono stosownymi plakatami.
Bardzo ważną częścią lekcji było przedstawienie przez panią bibliotekarkę Regulaminu korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznanie ze zbiorami bibliotecznymi i ogólnie
z pomieszczeniem biblioteki.
Kulminacyjnym punktem spotkania było złożenie przez dzieci uroczystego przyrzeczenia dobrego czytelnika oraz indywidualne pasowanie na czytelnika wykonywane przez panią bibliotekarkę oraz członkinie Koła.
Od tej pory pierwszaki mogły już rozpocząć wypożyczanie książek, poprzedzone złożeniem osobistego podpisu na karcie czytelnika. Przejęte i zadowolone dzieci dokonały po raz pierwszy wypożyczenia swojej książeczki. Rozpoczęła się ich wielka przygoda z książką!

Magdalena KosidłoUczniowie klas l na wycieczce w Lublinie.
Dnia 14 lutego 2018 roku - uczniowie klas l byli na wycieczce w Lublinie. Oglądali spektakl teatralny pt. "PRZYGODY BALTAZARA I WAWELSKIEGO SMOKA "w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia oraz zabawy na trampolinach w
Strefie Wysokich Lotów.

Barbara Niezgoda


UWAGA RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH! Rekrutacja uczniów do klas I !


RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH!

Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej przyjmuje zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2018/2019
Wnioski o przyjęcie do szkoły należy składać w sekretariacie
od 5 marca 2018r. do 14 marca 2018r.
Przy zapisie należy okazać do wglądu dokument potwierdzający dane dziecka (np. akt urodzenia).
Rekrutacja zostanie dokonana zgodnie z obowiązującym prawem
i Zarządzeniem nr 7/2018 Wójta Gminy Niedrzwica Duża z dn. 30.01.2018r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 15 marca 2018r. o godz. 14.00.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia od 16 marca 2018r. do 22 marca 2018r. do godz. 15.00.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 23 marca 2018r. godz. 14.00.
Terminy w postępowaniu uzupełniającym:
- złożenie wniosku: od 4 kwietnia 2018r. do 10 kwietnia 2018r.
- podanie listy kandydatów: 11 kwietnia 2018r. godz. 14.00
- potwierdzenie woli przyjęcia: od 12.kwietnia 2018r. do 13 kwietnia 2018r.
- podanie listy: 16 kwietnia 2018r.
Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby w specyficznych przypadkach przy zapisie do szkoły udzielali informacji na temat dojrzałości szkolnej dziecka lub posiadanych przez nie opinii czy orzeczeń. Wszelkie uwagi i umotywowane sugestie dotyczące zapisu dzieci do jednej klasy ( np. wspólne dowożenie do szkoły, odbiór przez jednego z rodziców ) prosimy składać na piśmie do Dyrektora szkoły.

Podanie do wiadomości list uczniów z podziałem na klasy wraz z przydziałem wychowawstw nastąpi 22 sierpnia 2018r.
Dzień Bezpiecznego Internetu


W tym roku DBI obchodzimy 6 lutego w tym roku jego hasło to: „ Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”.

Jak wynika z hasła tegorocznej edycji, tym razem eksperci ds. cyberbezpieczeństwa koncentrują się nie tylko na ochronie prywatności, ale też na kulturze i szacunku w sieci. Tym samym podkreślany jest fakt, że dialog w Internecie to aktualnie fundament komunikacji międzyludzkiej.

Głośno jest ostatnio o hejcie i rozmaitych formach cyberprzemocy – choć może się wydawać, że problem dotyczy tylko szeroko pojętych celebrytów, w rzeczywistości mierzą się z nim także zwykli użytkownicy: często dzieci (niejednokrotnie będące ofiarami innych młodych ludzi). Więc przestrzegajmy wszyscy Net etykiety, żeby nikt nie czuł się szykanowany i poniżany, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w sieci.

Hasło tegorocznych obchodów
„Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie” - zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.


DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.


Przyłącz się i Ty - bądź świadomym użytkownikiem bezpiecznej sieci - tego oczekują od Ciebie - wszystkie dzieci !

Przystępując do akcji - jak co roku - chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
Przystępując do akcji zaplanowaliśmy dla uczniów naszej szkoły cykl lekcji poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Zajęcia będą zrealizowane w klasach I-III z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i scenariuszy proponowanych przez organizatorów akcji.
Zachęcamy Rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na to, czym interesuje się Wasze dziecko w Sieci. Pomocne będą podane niżej linki do stron DBI.

Każde Twoje wejście do świata Internetu – zostawia ślad.

Bezpieczny Internet = bezpieczne dziecko.Pamiętaj !
Nigdy nie wiesz - Kto jest po drugiej stronie?
Oglądaj i bądź bezpieczny!

Bądź bezpieczny - obejrzyj pozostałe filmiki pod kreską..... Czytaj więcej - Oglądaj i bądź bezpieczny !

Zachęcamy do odwiedzenie stron poświęconych DBI:
www.dyzurnet.pl
www.helpline.org.pl
www.sieciaki.p
www.saferinternet.pl
www.dzieckowsieci.pl
www.dbi.plOBEJRZYJCIE WIĘCEJ FILMIKÓW POD KRESKĄ I BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI !!!!
http://biala24.net.pl/wp-content/uploads/2016/03/internet_d.gifObejrzyj pod kreską kreskówki "Owce w Sieci" , których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z zasobów Internetu. Przypomnij sobie zasady, z lat poprzednich, co można robić korzystąjąc z zasobów Sieci, a czego robić nie należy, bo każdy pozostawiony przez Ciebie ślad - pozostaje na zawsze w Internecie !

Przypomnij sobie zasady z obejrzanych pod kreską filmików i stosuj je świadomie jako uczestnik bezpiecznej sieci !

Uczniowie klasy III a - z wizytą w OSP w Niedrzwicy Dużej
26 stycznia 2018 roku - uczniowie klasy III a, wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, w ramach realizowania ośrodka tematycznego Ogień - jednym z żywiołów - odbyli wycieczkę do pobliskiej Remizy OSP. Strażak Tomasz Pietraś opowiedział uczniom o pracy strażaków, pokazał im wóz strażacki oraz urządzenia i sprzęt służący do ratowania mienia i życia ludzkiego. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się strażakami - siedząc w wozie strażackim i trzymając w rękach akcesoria i urządzenia - służące w akcjach Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy p. Tomaszowi Pietrasiowi za oprowadzenie i profesjonalny pokaz urządzeń i narzędzi, służących w akcjach ratowniczo-gaśniczych.


Już przeminął czas choinki - czas wysyłać Walentynki !


Już przeminął czar choinki - czas wysyłać Walentynki !

Zrób już w ferie - Walentynkową kartkę dla kolegi lub koleżanki , którą lubisz i wrzuć ją już w poniedziałek, wtorek lub w środę w szkole do specjalnej - Walentynkowej skrzynki , a Twoją Walentynkę dostarczymy w Dniu Świętego Walentego do Adresata.

To ja Twoja kartka Walentynkowa !
I tak w środę 14 lutego 2018 roku w Dniu Świętego Walentego - wszystkie Walentynki znalazły swoich Adresatów.
W dniu świętego Walentego,
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się w tym dniu złościć,
bo oto nadchodzi dzień przyjaźni i miłości.
Weź udział w konkursach plastycznych !
Konkursy plastyczne „Stok nie jest dla bałwanów” oraz "W wiejskiej zagrodzie "

WYNIKI KONKURSU zamieszczone są na stronie: http://www.zoopark.targi.lublin.pl/pl/74/konkurs_plastyczny


W kategorii uczniowie szkoły podstawowej klasy I – III wzięli udział:

Klasa 1a:

Lena Jabłoniec
Klasa 1b:
Antonina Janczarek
Zuzanna Kloc

Klasa 1c:

Alicja Korba
Kuba Wojciechowski

Klasa 2a:

Amelia Bochen
Amelia Jakubowska
Martyna Jaśkowska
Maria Kowalczyk
Julia Mierzyńska
Maja Szymuś
Alicja Wójcik

Klasa 2b:
Szymon Antoń
Szymon Bednarz
Jakub Fijałkowski
Zuzanna Kurzyna
Gabriela Markiewicz
Natalia Mendel
Szymon Murlak
Amelia Rakuś
Jakub Szczerbin
Maciej Trynkiewicz
Zuzanna Wróblewicz

Klasa 3a:

Kaja Czerniak
Antonina Grochowska
Julia Hyz
Bartosz Kisiel
Michał Kosidło
Wiktoria Pastuszak
Agnieszka Pietras
Wiktoria Próchnicka
Olivia Woźniak
Aurelia Wójtowicz

Klasa 3b:

Agata Figura
Daria Pawlak
Malwina Szadura
Oliwia Szafran
Olga Wójcik
Izabela Zięba

Koordynatorzy konkursu na etapie szkolnym p. Joanna Wapińska, p. Magdalena Konopczyńska oraz p. Iwona Pastuszak,

lub

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Elementem akcji jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2002 r. bądź później.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przyniesienie po feriach do 15 lutego 2018 roku - pracy plastycznej do szkoły do swojej wychowawczyni lub nadesłanie jej do 20 lutego 2018 roku - wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych na adres Komendy Główna Policji.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 9 marca 2018 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.oraz Konkurs plastyczny "W wiejskiej zagrodzie "

Serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w konkursie plastycznym "W wiejskiej zagrodzie" organizowanym przez Targi Lublin S.A. w ramach Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2018. Zadanie konkursowe polega na narysowaniu, namalowaniu lub sfotografowaniu zwierzęcia/zwierząt gospodarskich. Dopuszcza się następujące formy prac indywidualnych:

Rysunek (format A4) – wykonany dowolną techniką
Praca malarska (format A4)
Fotografia (do formatu A4)

Prace uczniów wraz ze zgłoszeniem (załącznik nr 1) należy przynieść po feriach do wychowawcy klasy lub przesłać albo dostarczyć osobiście na adres Organizatora (Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin) do 2 marca 2018 roku - Komisja Konkursowa dokona obiektywnego wyboru zwycięskich prac plastycznych. Ogłoszenie wyników Konkursu i rozdanie nagród nastąpi 11 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11, Lublin) podczas Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2018.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w Regulaminie oraz na stronie internetowej: www.zoopark.targi.lublin.pl


Wycieczka klasy III a - do Piekarni Mielnik
19 stycznia 2018 roku - Uczniowie klasy III a, wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak i tatą jednej z uczennic - Aurelii p. Adamem Wójtowiczem byli na wycieczce w Piekarni " Mielnik ". Po przybyciu do Piekarni Państwa Mielników, przebraliśmy się w firmowe koszulki, które podarowała nam p. Joanna Mielnik. Gotowi do pracy - poznawaliśmy tajniki wypieku wyrobów piekarniczych. Zapoznaliśmy się z pracą piekarza, z urządzeniami i narzędziami służącymi do wyrobu i wypieku wyrobów piekarniczych oraz własnoręcznie formowaliśmy różne bułeczki i pizzę. Gdy się upiekła pięknie pachniała, bardzo nam się udała - wyrosła i była wspaniała!!!

Dziękujemy Państwu Joannie i Grzegorzowi Mielnikom za możliwość zwiedzenia Piekarni oraz za pyszną pizzę i bułeczki !


W drodze powrotnej były wesołe zabawy na śniegu ! - a po dobrej zabawie na śniegu,
- już w klasie degustowaliśmy pyszne bułeczki i pizzę !

Dziękujemy - Uczniowie klasy III a - wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak !
Wkręć się i Ty - pomóżmy razem naszemu koledze z klasy III b - Piotrusiowi Łyjakowi
Plastikowe nakrętki zbieramy i potrzebującym pomagamy !

Wkręć się i Ty - pomóżmy razem naszemu koledze z klasy III b - Piotrusiowi Łyjakowi !Ferie zimowe od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku
29 stycznia 2018 roku - rozpoczynamy ferie zimowe , które potrwają do 11 lutego 2017 roku . Do szkoły wracamy wypoczęci 12 lutego 2018 roku.


Bądź bezpieczny w czasie ferii !Zanim w śnieżnym puchu zawiruje świat - przyjmijcie tych kilka rad !
Oto kilka porad na ferie:

- Nie zjeżdżaj na sankach i nartach w pobliżu jezdni ani w pobliżu torów kolejowych!

- Nie ślizgaj się na zamarzniętych stawach i jeziorach !

- Nie rzucaj śnieżkami w twarz kolegów i koleżanek !

- Nie przyczepiaj sanek do jadących samochodów ani traktorów !

Przestrzegaj tych zasad a będziesz bezpieczny:

- Na łyżwach jeździmy tylko na specjalnie przygotowanych lodowiskach !

- Na sankach i nartach zjeżdżamy tylko z dala od jezdni i torów kolejowych !- Rzucając śniegowymi kulkami zwróć uwagę czym, gdzie i w kogo rzucasz . Kulka śniegowa powinna być miękka i nie zawierać twardych, ostrych przedmiotów. Nigdy nie celuj w głowę!

- Rzucamy śnieżkami tylko w specjalnie przygotowaną tarczę lub w bałwana !

- O wszystkich swoich wyjściach na łyżwy , sanki i narty informujemy rodziców lub

kogoś dorosłego !

- Noś odblaski ! Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym!

- Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

- Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

- Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

- Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.

- Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia .

- Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!


Bezpiecznych i udanych ferii wszystkim uczniom naszej szkoły - życzy Samorządzik klas I - III.

Drdzy Uczniowie klas I-III zapamiętajcie telefony alarmowe, a po feriach wrócicie do szkoły bezpieczne i zdrowe!


Strona 6 z 87 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005557819 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu