Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Sierpień 22 2018 02:01:37
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
Dzień Bezpiecznego Internetu


W tym roku DBI obchodzimy 6 lutego w tym roku jego hasło to: „ Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”.

Jak wynika z hasła tegorocznej edycji, tym razem eksperci ds. cyberbezpieczeństwa koncentrują się nie tylko na ochronie prywatności, ale też na kulturze i szacunku w sieci. Tym samym podkreślany jest fakt, że dialog w Internecie to aktualnie fundament komunikacji międzyludzkiej.

Głośno jest ostatnio o hejcie i rozmaitych formach cyberprzemocy – choć może się wydawać, że problem dotyczy tylko szeroko pojętych celebrytów, w rzeczywistości mierzą się z nim także zwykli użytkownicy: często dzieci (niejednokrotnie będące ofiarami innych młodych ludzi). Więc przestrzegajmy wszyscy Net etykiety, żeby nikt nie czuł się szykanowany i poniżany, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w sieci.

Hasło tegorocznych obchodów
„Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie” - zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.


DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.


Przyłącz się i Ty - bądź świadomym użytkownikiem bezpiecznej sieci - tego oczekują od Ciebie - wszystkie dzieci !

Przystępując do akcji - jak co roku - chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
Przystępując do akcji zaplanowaliśmy dla uczniów naszej szkoły cykl lekcji poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Zajęcia będą zrealizowane w klasach I-III z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i scenariuszy proponowanych przez organizatorów akcji.
Zachęcamy Rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na to, czym interesuje się Wasze dziecko w Sieci. Pomocne będą podane niżej linki do stron DBI.

Każde Twoje wejście do świata Internetu – zostawia ślad.

Bezpieczny Internet = bezpieczne dziecko.Pamiętaj !
Nigdy nie wiesz - Kto jest po drugiej stronie?
Oglądaj i bądź bezpieczny!

Bądź bezpieczny - obejrzyj pozostałe filmiki pod kreską..... Czytaj więcej - Oglądaj i bądź bezpieczny !

Zachęcamy do odwiedzenie stron poświęconych DBI:
www.dyzurnet.pl
www.helpline.org.pl
www.sieciaki.p
www.saferinternet.pl
www.dzieckowsieci.pl
www.dbi.plOBEJRZYJCIE WIĘCEJ FILMIKÓW POD KRESKĄ I BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI !!!!
http://biala24.net.pl/wp-content/uploads/2016/03/internet_d.gifObejrzyj pod kreską kreskówki "Owce w Sieci" , których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z zasobów Internetu. Przypomnij sobie zasady, z lat poprzednich, co można robić korzystąjąc z zasobów Sieci, a czego robić nie należy, bo każdy pozostawiony przez Ciebie ślad - pozostaje na zawsze w Internecie !

Przypomnij sobie zasady z obejrzanych pod kreską filmików i stosuj je świadomie jako uczestnik bezpiecznej sieci !

Uczniowie klasy III a - z wizytą w OSP w Niedrzwicy Dużej
26 stycznia 2018 roku - uczniowie klasy III a, wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, w ramach realizowania ośrodka tematycznego Ogień - jednym z żywiołów - odbyli wycieczkę do pobliskiej Remizy OSP. Strażak Tomasz Pietraś opowiedział uczniom o pracy strażaków, pokazał im wóz strażacki oraz urządzenia i sprzęt służący do ratowania mienia i życia ludzkiego. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się strażakami - siedząc w wozie strażackim i trzymając w rękach akcesoria i urządzenia - służące w akcjach Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy p. Tomaszowi Pietrasiowi za oprowadzenie i profesjonalny pokaz urządzeń i narzędzi, służących w akcjach ratowniczo-gaśniczych.


Już przeminął czas choinki - czas wysyłać Walentynki !


Już przeminął czar choinki - czas wysyłać Walentynki !

Zrób już w ferie - Walentynkową kartkę dla kolegi lub koleżanki , którą lubisz i wrzuć ją już w poniedziałek, wtorek lub w środę w szkole do specjalnej - Walentynkowej skrzynki , a Twoją Walentynkę dostarczymy w Dniu Świętego Walentego do Adresata.

To ja Twoja kartka Walentynkowa !
I tak w środę 14 lutego 2018 roku w Dniu Świętego Walentego - wszystkie Walentynki znalazły swoich Adresatów.
W dniu świętego Walentego,
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się w tym dniu złościć,
bo oto nadchodzi dzień przyjaźni i miłości.
Weź udział w konkursach plastycznych !
Konkursy plastyczne „Stok nie jest dla bałwanów” oraz "W wiejskiej zagrodzie "

WYNIKI KONKURSU zamieszczone są na stronie: http://www.zoopark.targi.lublin.pl/pl/74/konkurs_plastyczny


W kategorii uczniowie szkoły podstawowej klasy I – III wzięli udział:

Klasa 1a:

Lena Jabłoniec
Klasa 1b:
Antonina Janczarek
Zuzanna Kloc

Klasa 1c:

Alicja Korba
Kuba Wojciechowski

Klasa 2a:

Amelia Bochen
Amelia Jakubowska
Martyna Jaśkowska
Maria Kowalczyk
Julia Mierzyńska
Maja Szymuś
Alicja Wójcik

Klasa 2b:
Szymon Antoń
Szymon Bednarz
Jakub Fijałkowski
Zuzanna Kurzyna
Gabriela Markiewicz
Natalia Mendel
Szymon Murlak
Amelia Rakuś
Jakub Szczerbin
Maciej Trynkiewicz
Zuzanna Wróblewicz

Klasa 3a:

Kaja Czerniak
Antonina Grochowska
Julia Hyz
Bartosz Kisiel
Michał Kosidło
Wiktoria Pastuszak
Agnieszka Pietras
Wiktoria Próchnicka
Olivia Woźniak
Aurelia Wójtowicz

Klasa 3b:

Agata Figura
Daria Pawlak
Malwina Szadura
Oliwia Szafran
Olga Wójcik
Izabela Zięba

Koordynatorzy konkursu na etapie szkolnym p. Joanna Wapińska, p. Magdalena Konopczyńska oraz p. Iwona Pastuszak,

lub

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Elementem akcji jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2002 r. bądź później.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przyniesienie po feriach do 15 lutego 2018 roku - pracy plastycznej do szkoły do swojej wychowawczyni lub nadesłanie jej do 20 lutego 2018 roku - wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych na adres Komendy Główna Policji.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 9 marca 2018 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.oraz Konkurs plastyczny "W wiejskiej zagrodzie "

Serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w konkursie plastycznym "W wiejskiej zagrodzie" organizowanym przez Targi Lublin S.A. w ramach Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2018. Zadanie konkursowe polega na narysowaniu, namalowaniu lub sfotografowaniu zwierzęcia/zwierząt gospodarskich. Dopuszcza się następujące formy prac indywidualnych:

Rysunek (format A4) – wykonany dowolną techniką
Praca malarska (format A4)
Fotografia (do formatu A4)

Prace uczniów wraz ze zgłoszeniem (załącznik nr 1) należy przynieść po feriach do wychowawcy klasy lub przesłać albo dostarczyć osobiście na adres Organizatora (Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin) do 2 marca 2018 roku - Komisja Konkursowa dokona obiektywnego wyboru zwycięskich prac plastycznych. Ogłoszenie wyników Konkursu i rozdanie nagród nastąpi 11 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11, Lublin) podczas Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2018.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w Regulaminie oraz na stronie internetowej: www.zoopark.targi.lublin.pl


Wycieczka klasy III a - do Piekarni Mielnik
19 stycznia 2018 roku - Uczniowie klasy III a, wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak i tatą jednej z uczennic - Aurelii p. Adamem Wójtowiczem byli na wycieczce w Piekarni " Mielnik ". Po przybyciu do Piekarni Państwa Mielników, przebraliśmy się w firmowe koszulki, które podarowała nam p. Joanna Mielnik. Gotowi do pracy - poznawaliśmy tajniki wypieku wyrobów piekarniczych. Zapoznaliśmy się z pracą piekarza, z urządzeniami i narzędziami służącymi do wyrobu i wypieku wyrobów piekarniczych oraz własnoręcznie formowaliśmy różne bułeczki i pizzę. Gdy się upiekła pięknie pachniała, bardzo nam się udała - wyrosła i była wspaniała!!!

Dziękujemy Państwu Joannie i Grzegorzowi Mielnikom za możliwość zwiedzenia Piekarni oraz za pyszną pizzę i bułeczki !


W drodze powrotnej były wesołe zabawy na śniegu ! - a po dobrej zabawie na śniegu,
- już w klasie degustowaliśmy pyszne bułeczki i pizzę !

Dziękujemy - Uczniowie klasy III a - wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak !
Wkręć się i Ty - pomóżmy razem naszemu koledze z klasy III b - Piotrusiowi Łyjakowi
Plastikowe nakrętki zbieramy i potrzebującym pomagamy !

Wkręć się i Ty - pomóżmy razem naszemu koledze z klasy III b - Piotrusiowi Łyjakowi !Ferie zimowe od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku
29 stycznia 2018 roku - rozpoczynamy ferie zimowe , które potrwają do 11 lutego 2017 roku . Do szkoły wracamy wypoczęci 12 lutego 2018 roku.


Bądź bezpieczny w czasie ferii !Zanim w śnieżnym puchu zawiruje świat - przyjmijcie tych kilka rad !
Oto kilka porad na ferie:

- Nie zjeżdżaj na sankach i nartach w pobliżu jezdni ani w pobliżu torów kolejowych!

- Nie ślizgaj się na zamarzniętych stawach i jeziorach !

- Nie rzucaj śnieżkami w twarz kolegów i koleżanek !

- Nie przyczepiaj sanek do jadących samochodów ani traktorów !

Przestrzegaj tych zasad a będziesz bezpieczny:

- Na łyżwach jeździmy tylko na specjalnie przygotowanych lodowiskach !

- Na sankach i nartach zjeżdżamy tylko z dala od jezdni i torów kolejowych !- Rzucając śniegowymi kulkami zwróć uwagę czym, gdzie i w kogo rzucasz . Kulka śniegowa powinna być miękka i nie zawierać twardych, ostrych przedmiotów. Nigdy nie celuj w głowę!

- Rzucamy śnieżkami tylko w specjalnie przygotowaną tarczę lub w bałwana !

- O wszystkich swoich wyjściach na łyżwy , sanki i narty informujemy rodziców lub

kogoś dorosłego !

- Noś odblaski ! Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym!

- Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

- Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

- Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

- Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.

- Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia .

- Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!


Bezpiecznych i udanych ferii wszystkim uczniom naszej szkoły - życzy Samorządzik klas I - III.

Drdzy Uczniowie klas I-III zapamiętajcie telefony alarmowe, a po feriach wrócicie do szkoły bezpieczne i zdrowe!


Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka życzenia składa z klas I-III cała gromadka !


21 stycznia - Dzień BabciDziś naszej Babci życzenia złożymy,
w naszą laurkę serduszko włożymy,
I wiemy, że bardzo będzie się cieszyć,
kiedy zobaczy, że do niej spieszymy.
Moja Babunia - najlepsza w świecie,
Wszystkim Wam powiem, bo Wy nie wiecie.
My babcie kochamy, ściskamy za szyje,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!
Babciu najdroższa, najlepsza z babć,
życzę Ci zdrowia i długich lat .
To dzięki Tobie bajkowe mam sny.
za to, że dałaś mi wiarę w przyszłe dni,
z całego serca dziękuję Ci !22 stycznia - Dzień Dziadka
Kochany Dziadku - zacznę zwyczajnie,
że z Tobą zawsze jest bardzo fajnie
- i w deszczu i w słotę, w smutku, w radości,
wspierasz i uczysz życia w miłości.
Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,
skromną laurkę kwiatów darować!
W dniu tak pięknym i wspaniałym,
życzę Ci - Dziadziu sercem całym,
dużo zdrowia, sto lat życia
i milion złotóweczek do zdobycia!


My - wszyscy Uczniowie z klas I-III o swoich Babciach i Dziadkach w dniu ich święta pamiętamy
i gorące życzenie im składamy.
Wręczamy też własnoręcznie wykonane laurki i upominki ,
od każdego z klas I-III, chłopca i każdej dziewczynki !
Żyjcie nam 100 lat i dłużej
i zawsze niech Wam zdrowie służy !


Samorządzik klas I-III.Dnia 19 stycznia 2018 roku w naszej szkle odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klasy I a, pod kierunkiem p. Małgorzaty Paluch, klasy I b - pod kierunkiem p. Barbara Niezgody i klasy I c - pod kierunkiem p.Anny Wójcik. Na uroczystość zaprosili swoje Babcie i Dziadków. Dyrektor szkoły p. Renata Szymańska oraz p. Justyna Polaczek powitały gości i skierowały słowa zachęty do pierwszoklasistów o przedstawienie przygotowanego programu artystycznego. Uczniowie zaprezentowali krótkie humorystyczne scenki teatralne, wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Wierszem, piosenką i tańcem uczcili Ich święto, wręczyli własnoręcznie wykonane - pięknie upominki i laurki z życzeniami, składając życzenia – dużo zdrowia i 100 lat życia, mocno uściskali swoje Babcie i Dziadków. Były wiersze i piosenki oraz wspólne 100 lat, które zaśpiewała klas pierwszych gromadka dla każdej Babci i każdego Dziadka. Następnym punktem programu był wspólny poczęstunek i wspólne rozmowy. Było bardzo słodko, tak jak w piosence u „Babci jest słodko - świat pachniał cynamonem i szarlotką”. Wydarzenie nie miałoby tak uroczystego charakteru gdyby nie zaangażowanie rodziców w przygotowanie słodkiego poczęstunku, wykonanie strojów do przedstawień oraz pomoc ucznia klasy 3 OG - Jakuba Lubelskiego, przy obsłudze sprzętu nagłaśniającego. Dziękujemy za pomoc- Uczniowie klas I wraz z wychowawczyniamiXV Międzyszkolny Konkurs Kolęd w naszej szkole


18 stycznia 2018 roku - w naszej szkole odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Kolęd.

Uczniowie klasy III c
, pod kierunkiem p. Bożeny Rejniak - zajęli I miejsce.

Uczeń klasy III c - Franciszek Mazurek - w kategorii solista również- zajął I miejsce .


Uczniowie klasy III c - zaprezentowali: "Tylko jedna jest taka noc", zaś Franciszek Mazurek zaśpiewał kolędę "Gdy Pan Jezus się narodził."
Gratulujemy!


Zebranie z rodzicami uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej - podsumowywujące pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/18
odbędzie się w środę - dnia 24 stycznia 2018 roku, według następującego planu:

-godz.16.35 – 17.10 - spotkania z wychowawcami w klasach;

- godz.17.15 - zebranie ogólne na sali gimnastycznej.


Wszyscy nauczyciele do dyspozycji rodziców od 16.35 do godz.17.15 w pokoju nauczycielskim nr 14.

Przydział sal:

klasa I a - sala nr 2 / stara szkoła/

klasa I b - sala nr 33

klasa I c - sala nr 1 / stara szkoła/


klasa II a - sala nr 12

klasa II b- sala nr 31

klasa III a - sala nr 15

klasa III b - sala nr 17

klasa III c - sala nr 16
Prace naszych uczniów przechodzą w eliminacjach do szczebla powiatowego
Prace naszych uczniów z klas II - ucznia klasy II a - Jakuba Rejcha oraz uczennic - Amelii Rakuś oraz Gabrieli Markiewicz z klasy II b
- dostały się do dalszego szczebla - eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”
Strona 5 z 85 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005548864 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu