Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Sierpień 22 2018 02:00:13
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
Początki kodowania i programowania w klasie III a
Czy uda nam się zdobyć ten poziom ?Choć jesteśmy jeszcze mali, obiecujemy, że będziemy się bardzo starali !

Po prezentacji Photona przez wydawnictwo MAC Edukacja , robot Photon wylądował w naszej szkole, dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej za jego zakup.

My "mali programiści" z klas I-III

Dzięki jego możliwościom poprzez zabawę uczymy się podstaw kodowania i programowania, stawiamy pierwsze kroki tak, jak Photon, który zostanie z nami, aż nauczymy się z nim kodować i programować. Rozpoczyna on nową wędrówkę po naszej klasie i szkole. Uczymy Photona, pokazujemy mu jak stawiać pierwsze kroki na naszej planecie.
Wyznaczamy kolejne trasy, do pokonania, a my wraz z nim stawiamy pierwsze, małe kroki jako "programiści". Kodowanie odbywa się w naszej szkole nie tylko z Photonem, ale i z małymi robotami - Ozobotami.
Przedstawiamy Photonowi - Ozoboty, małe roboty, które uczą nas podstaw kodowania, sekwencji kodów i kolorów. W naszej klasie - kodowanie odbywa się też na ławkach i na dywanie, ustawiamy różne wieże z kolorowych kubeczków - według podanego kodu, ćwiczymy symetrię oraz układamy różne obrazki z kolorowych kubeczków - według podanych kodów literowo-cyfrowych.
Na zajęciach się - nie nudzimy, świetnie się bawimy, a przy tym dużo się nauczymy ! Uczniowie klasy III a, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak.
Wiosenna przerwa świąteczna trwa od
czwartku (29.03.2018) - do wtorku (03.04.2018) - do szkoły wracamy w środę 4 kwietnia 2018 roku.WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, UCZNIOM,PRACOWNIKOM I RODZICOM Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH - dużo radości, pokoju, nadziei na przyszłość oraz wszelkiego dobra życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej

Wszystkim Uczniom - życzy Samorządzik klas I-IIINiech Wam Mili – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie będzie wiosennie, słonecznie, świątecznie!
Niech cieszą Wasze oczy, kolorowe pisanki i wielkanocne baranki.
Niech się w Śmigus –dyngus, woda na Was leje, a wielkanocny Zając -przyniesie radość i nadzieję.
W Święta życzymy Wam - kolorowych jajeczek, wełnianych owieczek, kicających króliczków,
dużo jedzenia w koszyczku i mokrych ubranek, w poniedziałkowy poranek!


Samorzadzik klas I-III.


Jeśli zjesz - to wiesz - na własną odpowiedzialność - możesz zostać oblany wodą!

Jesteśmy przygotowane - Smacznego.

- Kurczaki
I, II i III miejsce w konkursie plastycznym na "Palmę wielkanocną"
18 marca 2018 roku w sali widowiskowej GOKSiR, podczas trwaniaKiermaszu Wielkanocnego wystąpili uczniowie klasy III c, pod kierunkiem p. Bożeny Rejniak. W czasie trwania kiermaszu ogłoszono zwycięzców w konkursie na "Palmę wielkanocną" i tak :

I miejsce zdobyła palma uczniów klasy II a, pod kierunkiem p. Anny Drewniak- Janczarek

II miejsce indywidualnie zdobył Szymon Antoń, uczeń klasy II b, pod kierunkiem p. Grażyny Antoń

III miejsce zdobyła palma uczniów klasy I b, pod kierunkiem p. Barbary Niezgody.

21 marca - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny !

Odbieramy nagrody w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"
Dnia 7 marca 2018 roku, w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej - uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". To właśnie prace naszych uczniów z klas II - ucznia klasy II a - Jakuba Rejcha pod kierunkiem p. Anny Drewniak - Janczarek oraz uczennic - Amelii Rakuś i Gabrieli Markiewicz z klasy II b pod kierunkiem p. Grażyny Antoń - przeszły do dalszego szczebla - eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom.”

12 - 13 marca 2018 roku - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


W dniach 12-13 marca 2018 roku, w naszej szkole nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów, ze względu na udział w Rekolekcjach wielkopostnych.


8 marca - Dzień Kobiet


8 marca - Dzień Kobiet - wielki dzień - Waszego święta
więc Samorządzik klas I-III
o Was - drogie Panie i Dziewczęta - pamięta,
więc z okazji Dnia Kobiet
składamy Wam moc życzeń:
stu lat życia, uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów, wspaniałych gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
oraz uśmiechu wesołego
i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!
Samorządzik klas I-III

b>Chłopcy w tym dniu pamiętali o swoich klasowych koleżankach, złożyli im życzenia i wręczyli słodkości oraz kwiatki. Przedstawiciele Samorządziku klas I-III, z okazji Dnia Kobiet złożyli życzenia i wręczyli laurki.

Uczniowie klasy II a oraz klas III a, b, c - na wycieczce w Lublinie
Dnia 5 marca 2018 roku - Uczniowie klasy II a, z wychowawczynią p. Anną Drewniak-Janczarek oraz Uczniowie klas III a,b,c z wychowawczyniami p. Iwoną Pastuszak, p. Jolantą Majewską oraz p. Bożeną Rejniak byli na wycieczce w Lublinie. Uczniowie w Cinema City Lublin Plaza, oglądali przepiękną bajkę "Fernando" o przyjaźni i wzajemnej pomocy. Następnie odbyli niecodzienną "lekcję w-f do góry nogami " w Strefie Wysokich Lotów, gdzie pod okiem instruktorów spróbowali jakże trudnej wspinaczki na ściance, skoków na linie, walki na dmuchańce, piłki nożnej oraz siatkowej na trampolinach i wielu wspaniałych skoków, salt, przewrotów i zabaw na trampolinach. Wszyscy Uczniowie świetnie się bawili, aż zdziwieni byli, ze tak szybko minął czas i zadowoleni do domu wrócili.


Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Ku ogólnej radości pierwszaków nadszedł nareszcie długo oczekiwany przez nich moment – Pasowanie na czytelnika.
W jednym z lutowych tygodni wszystkie pierwsze klasy zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę do biblioteki szkolnej. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tak dużą liczbą książek.
Na początku na dzieci czekały zagadki literackie dotyczące znajomości bajek i wierszy polskich poetów. Krótkie inscenizacje utworów w wykonaniu Karoliny, Dominiki i Magdy - członkiń Szkolnego Koła Bibliobywalców, wprowadziły w klimat baśni i przygody.
Członkinie wraz z panią bibliotekarką uznały, że dzieci test ze znajomości literatury zdały celująco.
Następnie bibliotekarka – p. Magdalena Kosidło odczytała prośbę książek skierowaną do dzieci, prośbę o szanowanie i dbanie o nie i pokazała na przykładach książki wesołe – zadbane i smutne – zniszczone, których nikt już nie chce wypożyczać. Krótką prelekcję uzupełniono stosownymi plakatami.
Bardzo ważną częścią lekcji było przedstawienie przez panią bibliotekarkę Regulaminu korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznanie ze zbiorami bibliotecznymi i ogólnie
z pomieszczeniem biblioteki.
Kulminacyjnym punktem spotkania było złożenie przez dzieci uroczystego przyrzeczenia dobrego czytelnika oraz indywidualne pasowanie na czytelnika wykonywane przez panią bibliotekarkę oraz członkinie Koła.
Od tej pory pierwszaki mogły już rozpocząć wypożyczanie książek, poprzedzone złożeniem osobistego podpisu na karcie czytelnika. Przejęte i zadowolone dzieci dokonały po raz pierwszy wypożyczenia swojej książeczki. Rozpoczęła się ich wielka przygoda z książką!

Magdalena KosidłoUczniowie klas l na wycieczce w Lublinie.
Dnia 14 lutego 2018 roku - uczniowie klas l byli na wycieczce w Lublinie. Oglądali spektakl teatralny pt. "PRZYGODY BALTAZARA I WAWELSKIEGO SMOKA "w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia oraz zabawy na trampolinach w
Strefie Wysokich Lotów.

Barbara Niezgoda


UWAGA RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH! Rekrutacja uczniów do klas I !


RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH!

Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej przyjmuje zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2018/2019
Wnioski o przyjęcie do szkoły należy składać w sekretariacie
od 5 marca 2018r. do 14 marca 2018r.
Przy zapisie należy okazać do wglądu dokument potwierdzający dane dziecka (np. akt urodzenia).
Rekrutacja zostanie dokonana zgodnie z obowiązującym prawem
i Zarządzeniem nr 7/2018 Wójta Gminy Niedrzwica Duża z dn. 30.01.2018r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 15 marca 2018r. o godz. 14.00.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia od 16 marca 2018r. do 22 marca 2018r. do godz. 15.00.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 23 marca 2018r. godz. 14.00.
Terminy w postępowaniu uzupełniającym:
- złożenie wniosku: od 4 kwietnia 2018r. do 10 kwietnia 2018r.
- podanie listy kandydatów: 11 kwietnia 2018r. godz. 14.00
- potwierdzenie woli przyjęcia: od 12.kwietnia 2018r. do 13 kwietnia 2018r.
- podanie listy: 16 kwietnia 2018r.
Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby w specyficznych przypadkach przy zapisie do szkoły udzielali informacji na temat dojrzałości szkolnej dziecka lub posiadanych przez nie opinii czy orzeczeń. Wszelkie uwagi i umotywowane sugestie dotyczące zapisu dzieci do jednej klasy ( np. wspólne dowożenie do szkoły, odbiór przez jednego z rodziców ) prosimy składać na piśmie do Dyrektora szkoły.

Podanie do wiadomości list uczniów z podziałem na klasy wraz z przydziałem wychowawstw nastąpi 22 sierpnia 2018r.
Strona 4 z 85 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005548829 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu