Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Luty 18 2018 00:41:17
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
Wycieczka do Kazimierza Dolnego nagrodą, dla klasy II a, w konkursie na plakat "Pogromcy smogu".
23.10.2017 roku, uczniowie klasy II a, z naszej szkoły - uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kazimierza Dolnego. Wycieczka była nagrodą i częścią zadania "Konkurs ekologiczny na plakat, którego temat wiodący zawierał się w haśle: "Pogromcy smogu", realizowanego w ramach zadania "Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża" w 2017 roku. Wyjazd obejmował zwiedzanie Muzeum Nadwiślańskiego Oddziału przyrodniczego oraz ornitologiczne warsztaty terenowe. Uczniowie obserwowali wybrane gatunki ptaków, poznawali ich zwyczaje. Zwrócona została uwaga na potrzebę ochrony ptaków oraz ekosystemów, w których żyją.
Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią, A. Drewniak-Janczarek wyrażają wdzięczność wszystkim osobom odpowiedzialnym za realizację zadania " Konkurs ....", a szczególnie pani Ewie Niezgoda, za umożliwienie dzieciom udziału w tak ciekawej wycieczce. Dziękujemy !

Ślubowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej


Dnia 20 października 2017 roku , o godzinie 11.15 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas I, Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej złożyli przyrzeczenia bycia dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swojej szkoły, klasy, szanującymi Ojczyznę, rodziców, nauczycieli i kolegów. Po pasowaniu na uczniów i przemówieniach zaproszonych gości uczniowie przedstawili program artystyczny związany tematycznie z uroczystością. Przedstawiciele Samorządziku klas II i III, złożyli pierwszoklasistom życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Upominki wraz z życzeniami wręczyła również Rada Rodziców i przedstawiciele firmy ALFABET, którym serdecznie dziękujemy !

Samorządzik klas I-IIIBezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko
16 października 2017 roku, uczniów klas III naszej szkoły w ramach akcji "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko" - odwiedzili pracownicy PKP Lublin, którzy poprzez zabawę umożliwili uczniom oswoić się z tematyką bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Uczniowie poznali prace poszczególnych pracowników kolei, obejrzeli atrybuty pracy pracowników kolei, znaki kolejowe, itp. Uczniowie brali udział w Quizie na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i otrzymali drobne upominki, za które dziękujemy Naczelnikowi p. Mirosławowi Szadura.


Kalendarz roku szkolnego 2017/18


1. Rozpoczęcie roku szkolnego - 04.09.2017 r.

2. Zimowa przerwa świąteczna - 23.12. -31.12. 2017 r.

3.Ferie zimowe - 29.01.-11.02. 2018 r.

4.Święto Szkoły - 19.03.2018 r./apel/

5.Wiosenna przerwa świąteczna - 29.03-03.04. 2018 r.

6.Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych - 22.06.2018 r.

7. Ferie letnie - 23.06-31.08. 2018 r.


8.Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych podstawa prawna:
Rozporządzenie MENiS w sprawie organizacji roku szk.


12 - 13.03.2018 r.

18, 19, 20. 04. 2018 r.

30.04, 2.05 i 4.05.2018r.

14 pażdziernika 2017 roku - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Drodzy Nauczyciele !
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości macie wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dzisiaj Wam składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe, z uczniowskich serc płynące,
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
mało zmartwień i dużo radości.
Uczniów do nauki zawsze gotowych
oraz wielu sukcesów zawodowych!
Ze wszystkich uczniów zadowolenia
oraz wielu marzeń do spełnienia.

SAMORZĄDZIK KLAS I-III


Uczniowie klasy III c- wzieli udział w Artystycznej jesieni w Ośrodku szkolno-wychowawczym w Załuczu.
Już po raz piąty, dnia 4 października 2017 roku do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Załuczu zawitała artystyczna jesień. Aktorzy, wokaliści, plastycy, reprezentowali swoje talenty w przedstawieniach teatralnych, popisach wokalnych oraz podczas pleneru plastycznego. Nowością przeglądu było wykonywanie prac w programie komputerowym Paint. Poza gospodarzami występowali ,,artyści" z Bystrzycy,Kozic Dolnych Krzczonowa,Kiełczewic,Matczyna, Olbięcina,Sobieszczan i Strzeszkowic Dużych.W warsztatach plastycznych uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach , Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krężnicy Jarej i wszyscy chętni.Wystawę prac plastycznych, grafik komputerowych i zdjęć z przeglądu , będzie można podziwiać w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 c z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak.W podziękowaniu wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki, kosze ze słodyczami i materiałami plastycznymi, podziękowania, dyplomy uczestnictwa.


Uczniowie klasy III c - na wycieczce w piekarni.
W dniu 28 września 2017 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do piekarni w Niedrzwicy Dużej. Celem wycieczki było poznanie sposobu wypieku chleba oraz poznanie pracy piekarza przez uczniów klasy 3 c. Cała załoga z cierpliwością znosiła naszą ciekawość , a sympatyczna p. Małgosia - ciekawie omówiła sposób wypieku chleba, pokazując cały proces produkcji.
Dzieci zapoznały się ze składnikami, zobaczyły technologię wyrabiania ciasta i proces pieczenia.Dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb, ogromne piece wzbudzały ich zainteresowanie. Wykorzystując pomoc obecnych mam wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wałkowali przygotowane ciasto i zaplatali warkocze tworząc chałki. Upieczone smakowały wybornie,ale równie dobrze smakowały bułeczki i cebularze, którymi nas poczęstowano.Spotkanie zakończyło się quizem z nagrodami.Wycieczka była bardzo udana. Serdecznie dziękujemy p. Ludwice ,mamie naszego kolegi, za umożliwienie zwiedzenia swojego zakładu pracy.


Uczniowie klasy III c, wraz z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak.Czołowe miejsca naszych uczniów w Konkursie ekologicznym na plakat pt. "Pogromcy smogu"
Dnia 4 października 2017 roku, o godzinie 10.00 w Urzędzie Gminy - Niedrzwica Duża, odbyło się wręczenie Dyplomów i nagród w Konkursie ekologicznym na plakat pt."Pogromcy smogu", w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża",współfinansowanego ze środków Województwa Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Zastępca wójta p. Bartosz Dąbrowski - wręczył przedstawicielom zwycięskich klas Dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego i tak:


I miejsce
zdobyli uczniowie klasy II a, pod kierunkiem p. Anny Drewniak - Janczarek


II miejsce zdobyli uczniowie klasy III a, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak


Wyróżnienie zdobyli również uczniowie klasy I b, pod kierunkiem p. Barbary Niezgody.


Zwycięzcom gratulujemy !
Serdecznie zachęcamy


wszystkich uczniów i rodziców do udziału w biegu charytatywnym dla Mateuszka Mianowanego, który odbędzie się w niedzielę 8 października 2017 roku, o godzinie 15.00.

Szczegóły akcji na stronie:

http://lublin.caritas.pl/bieg-caritas-mateusz-mianowanyCaritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej zapraszają do udziału w Biegu Charytatywnym dla Mateuszka Mianowanego z Niedrzwicy Dużej. Bieg odbędzie się 8 października 2017 r. , start o godz. 15.00 spod Cmentarza Wojennego z I Wojny Światowej przy ul. Przemysłowej w Niedrzwicy Dużej. Pobiegniemy trasą o dystansie 5,5 km ulicami: Przemysłową, Za Torami, Gruntową, Cichą, Tomaszówka, Za Torami i powrót do miejsca startu.

Wpisowe w wysokości 20 zł przyjmowane będzie od uczestników biegu na starcie od godziny 14:30.

Już dziś można zarejestrować się na stronie www.biegcaritas.pl jako zawodnik lub jako sponsor zawodnika. Zasady rejestracji internetowej można znaleźć tutaj: https://biegcaritas.pl/lista-zawodnikow/


Wyznaczoną trasę można przebiec, przemaszerować, przespacerować albo przejechać rowerem.


Z okazji Dnia Chłopaka
Drodzy koledzy !

W Dniu Waszego święta - każda dziewczynka o Was pamięta.
Drogi bracie, kuzynie, kolego !
- życzymy Wam wszystkiego Naj! Naj! Najlepszego!
Dużo zdrowia, uśmiechu dnia każdego, życia miłego.
Piątek i szóstek w szkole, wiele koleżanek i kolegów, mniej życia w biegu.
Tego życzą Wam wszystkie dziewczynki, ażeby śmiały Wam się minki............ to.........

Abyście czyści i pachnący byli, salę szkolną wietrzyli,
śmieci wynosili i najważniejsze - do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.


Koleżanki z klas I-III
Koleżanki z klas I-III odśpiewały głośne 100 lat ! i złożyły swoim kolegom najserdeczniejsze życzenia, wręczając drobne upominki wraz ze słodyczami.

Na nowy rok szkolny 2017/18 dla Was życzenia

Strona 4 z 82 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005504825 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie