Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Styczeń 16 2019 15:36:05
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: annapawlikowsk
Piątek, 12.10.2018r., zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2018/2019, jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


12.10.2018 roku , (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jest to pierwszy z 8 dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych - w roku szkolnym 2018/19 - podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS w sprawie organizacji roku szkolnego.


Kolejne dni wolne według kalendarza roku szkolnego to:


2.11.2018r.

12.04.2019 r.

17.04.2019 r.

02.05.2019 r.

3.06.2019 r.

13.06.2019 rUczniowie klasy III a na wycieczce w Piekarni państwa Mielnik
5 października 2018 roku - uczniowie klasy III a, wraz z wychowawczynią p. Anną Drewniak - Janczarek oraz tatą jednego z uczniów, udali się do piekarni "Mielnik". Państwo Joanna i Grzegorz Mielnikowie powitali nas bardzo serdecznie. Zaopatrzeni w firmowe koszulki i czapeczki mogliśmy zwiedzić piekarnię. Poznaliśmy tajniki pracy piekarza, urządzenia niezbędne do produkcji wypieków. Największą atrakcją była jednak dla nas możliwość wykonania własnoręcznie pysznej pizzy (i to nie jednej) oraz słodkich bułeczek. W oczekiwaniu na wypieki, mogliśmy zadawać pytania Pani technolog.
Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Mielnikom, a zwłaszcza Pani Joannie, która czuwała nad "naszą produkcją wypieków", służyła pomocą. Było super!
Uczniowie klas I na wycieczce w Wojciechowie
Dnia 4 października 2018 roku - Uczniowie klas I a, z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak , uczniowie klas I b , z wychowawczynią p. Jolantą Majewską oraz uczniowie klas I c, z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak , byli na wycieczce w Parku edukacyjno-rekreacyjnym w Owadolandii w Wojciechowie, gdzie oglądali okazy owadów, słuchali opowieści o ich życiu i zwyczajach. Uczniowie oglądali ogromne repliki owadów, czyli wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne. Pani Przewodnik przybliżyła uczniom - wspaniały, do końca niezbadany, tajemniczy a jednocześnie niezwykły świat owadów. Dzieci dowiedziały się, dlaczego owady są tak ważne i pożyteczne, jak nam służą, jak się z nimi obchodzić i za co je cenić. Uczniowie klas I, poznali świat owadów, a dzięki słonecznej pogodzie - spędzili czas na świeżym powietrzu.
Podczas warsztatów mydlarskich - każdy z uczniów z klas I, własnoręcznie wykonał przepięknie pachnące, kolorowe mydełko w kształcie owada lub kwiatka. Następnie uczniowie przeszli poprzez kukurydziany labirynt, a potem zabawom nie było końca na dmuchańcach i placu zabaw. Po udanej zabawie zjedliśmy pyszne pierogi i wróciliśmy do domu. Dziękujemy p. Bogumile Antoń za opiekę na wycieczce.
Rada Rodziców naszej szkoły
Składka na Radę Rodziców w Szkole Podstawowej w roku szkolnym 2018/2019 wynosi:

I dziecko – 30 zł

II dziecko – 25 zł

III dziecko – 20 zł

Wpłat można dokonywać u wychowawcy lub na konto Rady Rodziców: 60868700092001000005470002


SKŁAD RADY RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ - czytaj więcej pod kreską ....

Z okazji Dnia Chłopaka ...
Drodzy koledzy !

W Dniu Waszego święta - każda dziewczynka o Was pamięta.
Drogi bracie, kuzynie, kolego !
- życzymy Wam wszystkiego Naj! Naj! Najlepszego!
Dużo zdrowia, uśmiechu dnia każdego, życia miłego.
Piątek i szóstek w szkole, wiele koleżanek i kolegów, mniej życia w biegu.
Tego życzą Wam wszystkie dziewczynki, ażeby śmiały Wam się minki............ to.........

Abyście czyści i pachnący byli, salę szkolną wietrzyli,
śmieci wynosili i najważniejsze - do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.


Koleżanki z klas I-III29 września 2018 roku - Uczniowie klas I-III biorą udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania oraz Ogólnopolskim konkursie czytelniczym dla klas I-III


Uczniowie klas I-III przyłączyli się do świętowania 29 września - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W naszej szkole koordynatorami akcji są: bibliotekarka szkolna p. Magdalena Kosidło i p. Grażyna Antoń, które pragną zachęcić wszystkich uczniów klas I-III do czytania książek i wzięcia udziału w konkursie - prace uczniów mogą być stworzone w zależności od poziomu:

• Klasy I rysują swoje historie
• Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów)
• Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują.

Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Przykład takich działań to konkurs „Piórko”, który jest nie tylko szansą dla debiutujących pisarzy i ilustratorów na wydanie swojej pierwszej książki, ale także, dzięki zasięgowi sieci Biedronka i przystępnej cenie zwycięskich publikacji, umożliwia tysiącom rodzin nabycie wartościowych i pięknie wydanych książek.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.


"Czytajmy dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Czytajmy im dobre książki. To chyba najprostszy sposób, by rozbudzić ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem. A jeśli książka wywoła na buzi dziecka uśmiech, to możemy być pewni, że daliśmy mu najpiękniejszy prezent - zachęca Renata Piątkowska, autorka książki "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".Sieć sklepów Biedronka ogłasza konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Wspólnie z nauczycielami i starszymi kolegami uczniowie będą odkrywać fascynujący świat literatury. Czytajmy również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia. Dlatego do współpracy zapraszamy także rodziców. Na kolejnym etapie dzieci wykonają różnorodne prace dotyczące dalszych losów bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”:

uczniowie klas I - narysują swoje historie ( uczniowie rysują indywidualnie)

uczniowie klas II - stworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A 3 z wykorzystaniem różnych technik)

uczniowie klas III - napiszą krótkie historie i je zilustrują ( uczniowie wykonują zadania indywidualnie w zależności od pomysłów np. w formie lapbooka)

Prace należy wykonać do końca września. Wówczas też zorganizujemy wspólnie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączone z wystawą prac i losowaniem nagród dla najbardziej zaangażowanych.

W konkursie nagrodzone zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018

Serdecznie zapraszamy!

Uczniowie klasy III b - z wizytą w piekarni
22 października / poniedziałek/ 2018 roku - nasza klasa III b odwiedziła miejscową piekarnię GS przy ul. Spółdzielczej w Niedrzwicy Dużej.Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracowników piekarni panie Małgorzatę Krysę i p. Ludwikę Chamera. Zapoznano nas z wyposażeniem piekarni, technologią wypieku pieczywa . Oglądaliśmy ważenie ciasta i ręczne formowanie bochenków chleba przez piekarzy, wjazd bochenków do pieców elektrycznych i tradycyjnych węglowych. Największą atrakcją było własnoręczne formowanie chałek przez dzieci i oczekiwanie na wypiek swoich produktów. Próbowaliśmy naszego , tradycyjnego pszennego chleba. Mogliśmy również dokonać zakupów świeżego, jeszcze cieplutkiego pieczywa. Na pamiątkę wizyty dostaliśmy w prezencie oprócz naszych chałek, gadżety: znaczki odblaskowe, długopisy. Pełni wrażeń , z przekonaniem o ważności i trudach pracy piekarza powróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia. Dziękujemy - Uczniowie klasy III a - z wychowawczynia p. Grażyną AntońSprzątanie świata przez zespół projektowy rozwijający przyrodniczo.28.09.2018 roku - uczestnicy zajęć projektowych, rozwijających przyrodniczych, włączyli się czynnie w akcję "Sprzątania świata". Zaopatrzeni w ochronne rękawiczki oraz worki z zaangażowaniem sprzątali teren przed szkołą. Worek nie zapełnił się, ale i tak dzieci zauważyły, że ten śmietnik pozostawili ich szkolni koledzy. Dbajmy o czystość w swoim najbliższym otoczeniu. Dbanie o środowisko zaczyna się od własnego podwórka.
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIEDRZWICY DUŻEJ 2018/2019
Zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną i uchwalony przez Radę Rodziców w dniu 11.września 2018 roku.

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to ażeby bardziej był , a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez wszystko co posiada umiał bardziej i pełniej być człowiekiem to znaczy ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim ale i dla drugich” Jan Paweł II Strona 1 z 14

Spis treści

1. Założenia ogólne programu.
2. Cele programu
3. Charakterystyka środowiska szkolnego
4. Diagnoza sytuacji edukacyjno - wychowawczej
5. Koncepcja wychowawcza. Wzorcowy model wychowanka.
6. Zadania wychowawcy klasy
7. Zasady współpracy wychowawczej z rodzicami
8. Zasady współpracy z samorządem lokalnym oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży 9. Metody i formy realizacji
10. Ewaluacja
11. Harmonogram działań edukacyjno – wychowawczych w ujęciu tabelarycznym

Wstęp

Pragniemy być szkołą przyjazną rodzinie, bliską młodemu człowiekowi, który wśród nauczycieli znajdzie wychowawców, przyjaciół, mistrzów – gotowych oddać swój czas, zapał, wiedzę i serce, aby służyć innym. Chcemy być szkołą, która rozwija zainteresowania i talenty młodych ludzi nie tylko w ramach zajęć lekcyjnych, ale także w kołach zainteresowań, wycieczkach turystyczno – krajoznawczych, w kontaktach z innymi ludźmi, stwarza wszystkim uczniom jednakowe warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego i zdobywania wiedzy zgodnie z ich możliwościami intelektualnymi. Jesteśmy gotowi do współpracy z samorządem lokalnym, parafią, ośrodkiem kultury, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami wspomagającymi kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży. Program wychowawczo – profilaktyczny adresowany jest do uczniów, rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Nasz program został opracowany w oparciu o dokumenty:

1. Statut Szkoły
2. Konstytucję RP
3. Ustawę o systemie oświaty
4. Rozporządzenie MEN w sprawie podstawy programowej.
5. Roporządzenie MEN w sprawie udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
6. Karta Nauczyciela
7. Konwencja o Prawach Dziecka
8. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka


Cały PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NIEDRZWICY DUŻEJ 2018/2019 czytaj dalej - pod kreską:

Uczniowie klas III na wycieczce "Szlakiem ginących zawodów"
26.09.2018 roku - klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej "Szlakiem ginących zawodów". Zwiedziliśmy mini zoo w Wojciechowie. Bawiliśmy się na placu zabaw. Poznaliśmy miejsce i specyfikę pracy kowala. Nasz kolega pomógł nawet kowalowi wykonać pamiątkową podkowę. W Bęczynie zwiedziliśmy pracownię garncarza oraz podziwialiśmy jego zręczność podczas tworzenia glinianych dzbanków. Zaopatrzeni w pamiątkowe wytwory pracy kowala i garncarza, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.
Laureaci konkursu "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
W dniu 17 września 2018 roku, w Niedrzwicy Kościelnej odbyło się Święto Ziemniaka. Uczniowie klasy II a, pod opieką p. M. Paluch przygotowali krótki występ, w którym zaśpiewali piosenki i zatańczyli taniec z kapeluszami. Występy bardzo się podobały, a dzieci otrzymały gromkie brawa i drobne prezenty.

W czasie festynu zostały również ogłoszone wyniki konkursu w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Laureaci tego konkursu: Alicja Wójcik kl. III a, Przemysław Drewniak kl. II a, Zuzanna Kurzyna kl. III b - otrzymali drobne upominki, a szkoła i p. M.Paluch dyplomy uczestnictwa w akcji. Laureatom gratulujemy !

M.Paluch


Strona 4 z 90 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005590852 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu