Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Styczeń 16 2019 15:44:51
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: annapawlikowsk
Wyjazd na spektakl "Orlątko"
Dnia 5 listopada 2018 roku Uczniowie klas I a,b,c wraz z dyrektor szkoły p. Renatą Szymańską oraz z wychowawcami p. Iwoną Pastuszak, p. Jolanta Majewską w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości byli na wycieczce podczas, której oglądali spektakl pt. "Orlątko" w wykonaniu artystów scen warszawskich.


21 listopada - Dzień życzliwości


Wszystkim życzliwym, nie tylko z klas I-III - w Dniu ich święta,
Samorządzik składa życzenia , bo o nich pamięta.

Wszystkiego najlepszego koleżanko i kolego!

Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!


Samorządzik klas I-III.Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które od kilku lat jest obchodzone na całym świecie. Dzień ten przypada co roku w dniu 21 listopada. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Przyłączmy się do święta. Prześlijmy sobie pozdrowienia. Wszyscy - wszystkim.Zapraszamy Was wszystkich - Samorządzik klas I-III.

Czytaj więcej pod kreską....


20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - z tej okazji ubieramy się w tym dniu na niebiesko !
,Mam prawo żyć, mam prawo być sobą. Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą..." - czyli o Prawach Dziecka.


„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
"W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

Jak wskazano w uchwale, to nasz kraj był inicjatorem uchwalenia konwencji - najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. "Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej".

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich ludzi na całym świecie kierowana jest na dzieci i ich prawa.
UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! i dlatego w tym dniu ubieramy się na niebiesko.

W wystąpieniu podczas II czytania projektu Uchwały - Rzecznik p. Marek Michalak podkreślił, że chciałby, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka. Rekomendując przyjęcie uchwałypowiedział, że intencja uchwały jest symboliczna, a uchwała ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przekonywał, że aby lepiej przestrzegać praw dzieci, trzeba je lepiej znać.

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Wielce Szanowni Państwo!

20 listopada w Polsce – po raz czwarty w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”

To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć.

Z ogromną dumą obserwuję jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli. W przedszkolach i szkołach uważnie analizowane są przepisy Konwencji o prawach dziecka, przypominane są ponadczasowe myśli Janusza Korczaka, ale przede wszystkim ze szczególną uwagą słucha się tego, co dzieci chcą powiedzieć. To wyraźny sygnał, że międzypokoleniowy dialog poświęcony elementarnym wartościom, leżącym u podstaw człowieczeństwa jest rzeczywistością.

Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Z całego serca życzę wszystkim dzieciom i dorosłym, aby w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka znaleźli na nie tylko te właściwe odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku - Marek Michalak

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest p. Marek Michalak.

Prawa dziecka
Dziecko ma prawo do:
- wychowywania się w rodzinie,
- adopcji,
- oświaty i nauki,
- kultury, wypoczynku i rozrywki,
- ochrony zdrowia i opieki medycznej,
- wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu,
- dostępu do informacji,
- ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),
- prywatności,
- równości.

Prawa socjalne dziecka:

- prawo do zabezpieczenia socjalnego,
- prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia,
- prawo do odpowiedniego standardu życia,
- prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.

W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:
Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” Paulo CoelhoBierzemy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.


W piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11, uczniowie klas I-III wzięli udział w w akcji „Rekord dla Niepodległej”. w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

11 listopada - Narodowe Święto NiepodległościZ dziejów narodu polskiego ......
Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaproponowali akcję „Rekord dla Niepodległej”, czyli wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Jako szkoła przystąpiliśmy do tej akcji. Społeczność szkolna starannie się do niej przygotowała. Obowiązywał strój galowy, a każda klasa miała biało-czerwone kotyliony. I tak w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w murach naszej szkoły, w obecności pocztów sztandarowych, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Potem był krótki montaż słowno-muzyczny tematycznie związany z rocznicą. Wystąpili: A. Niezgoda, P. Kidaj, P. Bednarczyk, M. Kowalczyk, F. Mazurek. Uczniów przygotowały p. Anna Paluch i p. Barbara Pałka. Cieszymy się, że w tej uroczystości byli razem z nami goście: Ks. Marek Hawrylak - Proboszcz i Pan Ryszard Golec - Wicekurator. Po części artystycznej uczniowie zapraszali wychodzących do pomalowania barwami narodowymi liści dębu, które ozdobiły później przygotowane symboliczne drzewo. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta uroczystość miała tak podniosły charakter.

Dyrekcja Szkoły

Apel w wykonaniu klasy III a - spotkanie uczniów klas I-III z policjantem
30 października 2018 roku klasy I-III wzięły udział w apelu pt. "Bądź uważny! Bądź bezpieczny!" Uczniowie z klasy III a w prostych słowach, zawartych w rymowankach, scenkach i piosence, przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uświadomili, jakie niebezpieczeństwa wynikają z kontaktów z nieznajomymi. Zapoznali kolegów z zasadami zachowania się dzieci w domu podczas nieobecności dorosłych. Podsumowaniem słów dzieci z klasy III a był konkurs dla kolegów z poszczególnych klas. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Policjant, zaproszony na spotkanie - asp. szt. Mariusz Kuna podzielił się z uczniami swoimi uwagami i przestrogami. Przypomniał wszystkim zgromadzonym o konieczności noszenia odblasków, m.in. tych, które tego dnia wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali od PZU.
2 listopada 2018 roku
Piątek, 2.11.2018 roku, zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2018/2019, jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.2.11.2018 roku , (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jest to drugi z 8 dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych - w roku szkolnym 2018/19 - podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS w sprawie organizacji roku szkolnego.


Kolejne dni wolne według kalendarza roku szkolnego to:

12.04.2019 r.

17.04.2019 r.

02.05.2019 r.

3.06.2019 r.

13.06.2019 rDziękuję ! Jest mi bardzo miło, że zostałam nominowana do Plebiscytu KURIERA LUBELSKIEGO "Nauczyciel na medal"


Dziękuję Uczniom i Rodzicom za nominację do nagrody dla cenionych i lubianych nauczycieli w województwie lubelskim - w akcji pod patronatem Sławomira Sosnowskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego - w plebiscycie Kuriera Lubelskiego „NAUCZYCIEL NA MEDAL”. Mój sukces to moi wychowankowie, więc jeżeli ktoś z moich uczniów, ich rodziców, przyjaciół, znajomych chciałby oddać głos na mnie

Liczba głosów w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL- z góry bardzo dziękuję - Iwona PastuszakPlebiscyt: Kuriera lubelskiego - Nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej - aktualne wyniki głosowania, kliknij poniżej !

nominowani nauczyciele klas I-III z powiatu lubelskiego
Głosuj na naszą świetlicę !
Uczniowie naszej szkoły proszą o głosowanie, może nasza świetlica doposażenie gier dostanie !

CODZIENNIE !!!!!!!!!!Bardzo prosimy - codziennie wchodzić w link i głosować klikając w czarny napis!


GŁOSUJ

Świetlica przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej, z której codziennie korzysta około 100 uczniów od klas pierwszych do piątych- została zgłoszona do konkursu, "SIE GRA, SIE MA" Zarówno dzieci, jak i rodzice oraz nauczyciele chcieliby, aby to miejsce było jeszcze bardziej przytulne i zapewniało wszystkim podopiecznym zasłużony odpoczynek, relaks i dobrą zabawę. Zależy nam, aby czas spędzony w świetlicy sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi i integracji uczniów poprzez nowe, ciekawe gry edukacyjne, które będą większą atrakcją i konkurencją dla gier komputerowych. Nowe pomoce z pewnością uatrakcyjnią zajęcia organizowane w świetlicy oraz zachęcą wszystkich do rozwijania takich cech jak: cierpliwość, kreatywność czy współpraca w grupie.

Prosimy uczniów i rodziców do wzięcia udziału w głosowaniu. Z góry dziękujemy za każdy oddany głos !


To dzięki Wam możemy wygrać - Trzymamy kciuki i nadzieję mamy, że dzięki Wam wygramy ! !
1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych
Kwitną zniczami - ciemne chodniki. Jesienne kwiaty, błędne ogniki,

palą się znicze ....

Dziesiątki, setki, tysiące zniczy. Nikt ich nie zliczy.

Od żywej ziemi, od ciepłej ziemi, dla tych, co w ogniu, dla niej płonęli,

tych co zginęli w mroku i dymie i nie wiesz nawet, jak im na imię.

Palą się znicze.

Przychodzą ludzie, schylają głowy.

Wśród żółtych liści listopadowych

palą się znicze ...

W tym dniu zadumy - odwiedzając groby naszych bliskich z modlitwą za zmarłych i zapalaniem zniczy , pamietajmy również o tych, którzy odeszli samotnie.....
pamiętajmy w te dni , że są groby w oddali, na których nikt znicza nie zapali.....
....... To my zapalmy tam znicze ...........
Samorządzik klas I-III.

ŚPIESZMY SIĘ.........

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..............

/Ks. Jan Twardowski/


Ślubowanie uczniów klas I


Dnia 23 października 2018 roku, o godzinie 11.15 - na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas I Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenia bycia dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swojej szkoły, klasy, szanującymi Ojczyznę, rodziców, nauczycieli i kolegów. Przemawiał wójt gminy p. Adam Kuna, który życzył pierwszakom samych sukcesów. Po przemówieniach zaproszonych gości uczniowie przedstawili program artystyczny związany tematycznie z uroczystością. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządziku klas II i III, złożyli pierwszoklasistom życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Upominki wraz z życzeniami wręczył również przewodniczący Rady Rodziców, p Krzysztof Jaskowski , dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Elżbieta Kędziora i przedstawiciel firmy ALFABET, p. Ewa Figura, którym serdecznie dziękujemy !span>

Samorządzik klas I-III

Z okazji zbliżającego się 14 pażdziernika 2018 roku - DNIA EDUKACJI NARODOWEJ


Drodzy Nauczyciele !
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości macie wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dzisiaj Wam składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe, z uczniowskich serc płynące,
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
mało zmartwień i dużo radości.
Uczniów do nauki zawsze gotowych
oraz wielu sukcesów zawodowych!
Ze wszystkich uczniów zadowolenia
oraz wielu marzeń do spełnienia.

SAMORZĄDZIK KLAS I-III


Strona 3 z 90 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005590860 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu