Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Październik 21 2018 17:09:34
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 28
Najnowszy Użytkownik: Anna Rola
22 czerwca 2018 roku - Zakończenie roku szkolnego 2017/18 dla klas I-III
Zakończenie roku szkolnego ( piątek ) - 22 czerwca 2018 roku

- o godzinie 10.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym

- o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły - podsumowanie roku szkolnego 2017/18, następnie spotkania z wychowawcami i rozdanie świadectw w klasach:

Uczniowie klasy I a - sala nr 31

Uczniowie klasy I b - sala nr 33

Uczniowie klasy I c - sala nr 15


Uczniowie klasy II a - sala nr 11

Uczniowie klasy II b - sala nr 13


Uczniowie klasy III a - sala nr 12

Uczniowie klasy III b - sala nr 16

Uczniowie klasy III c - sala nr 17Do widzenia szkoło !

Do zobaczenia we wrześniu !

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/18, wręczono Dyplomy i nagrody najlepszym czytelnikom, solistom, sportowcom, Mistrzom ortografii, uczniom za 100 % frekwencją. Przemawiał wójt Gminy Niedrzwica Duża, pan Adam Kuna, który gratulował - uczniom sukcesów i życzył udanych wakacji. Nasz Dzielnicowy - asp. szt. Mariusz Kuna, przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i życzył bezpiecznych wakacji. Były nagrody i wyróżnienia oraz podziękowania. Uczniowie klas III, wierszem, piosenką i bukietami kwiatów pożegnali Dyrekcję, Nauczycieli oraz pracowników szkoły, kończąc I etap edukacji w klasach I-III. Przedstawiciele Samorządziku klas II pożegnali swoich starszych kolegów z klas III, wierszami - wręczając im po długopisie i słodkim batoniku, życząc aby w te wakacje - mieli przygód bez liku ! Dyrekcja szkoły - pogratulowała sukcesów i życzyła wszystkim zebranym - miłego odpoczynku w wakacje.Już widać wakacje ! - Samorządzik życzy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji !


Udanych, bezpiecznych i dłuuuuuuuuuuuuugich wakcji !

Życzymy Wam moi mili, byście wakacje miło spędzili.
Tak jak każdy sobie marzy, może - na nadmorskiej plaży!


Może cicho, bez hałasu, idąc na spacer - do lasu.
Może gdzies tam , w ciepłym kraju, czując się jak Adam w raju!


Może gdzieś wysoko w górach, czując się - jak prawdziwy góral!

Abyście ten wakacyjny czas - miło spędzili
i do nas znowu - 1 września wrócili!


Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły – Samorządzik klas I – III - życzy udanych, słonecznych i dłuuuuuuuugich wakacji.

"W ten wakacyjny czas niech słoneczko opali Was na złoto
a we wrześniu wróćcie do szkoły z ochotą"

Do zobaczenia we wrześniu 2018 roku.
www.wypoczynek.men.gov.pl - w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN można sprawdzić organizatora wyjazdu (informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku) oraz znaleźć
poradnik bezpiecznego wypoczynku (https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/05/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.pdf)

www.bezpiecznyautobus.gov.pl - wpisując w serwisie numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl. Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.


www.msit.gov.pl
- na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”.

numery alarmowe: WOPR – 600 100 100

górskie numery ratunkowe - 985 lub 601 100 300


Warto pamiętać także o:
- odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,

- bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: www.msz.gov.pl/pl/ipolak,

- rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy,


- adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) – szczególnie ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek, wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,
- sprawdzaniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji !


Samorządzik klas I - III

Mistrzowie Ortografii z klas II-III


Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/18 wręczono nagrody i Dyplomy - Mistrzom Ortografii z klas II i III.

Mistrzyni ortografii z klas II - Alicja Wójcik - uczennica klasy II a, wychowawca - p. Anna Drewniak - Janczarek


Mistrz ortografii z klas III - Mateusz Wertel - uczeń klasy III c, wychowawca - p. Bożena RejniakUczniowie klas III na wycieczce po Warszawie
Dnia 18 czerwca 2018 roku, uczniowie klasy III a, z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, uczniowie klasy III b, z wychowawczynią p. Jolantą Majewską, oraz uczniowie klasy III c , z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak , byli na wycieczce w Warszawie. Udało nam się obejrzeć Stadion PGE Narodowy z Punktu Widokowego, siedzieliśmy w głównych sektorach górnej trybuny. Następnie zwiedzaliśmy zabytki naszej stolicy - Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomniki sławnych Polaków - Jana Kilińskiego, Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza, Pomnik Małego Powstańca, itp. Słuchaliśmy muzyki Fryderyka Chopina na wielu ławeczkach muzycznych, rozmieszczonych w różnych miejscach naszej stolicy. Oglądaliśmy uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przejechaliśmy się metrem, pod Pałac Kultury i Nauki. Wjechaliśmy windą na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwialiśmy z Tarasu Widokowego - panoramę Warszawy na cztery strony świata. Podczas spaceru po naszej stolicy mijaliśmy zabytkowy pałac w Śródmieściu Warszawy - siedzibę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy Krakowskim Przedmieściu. Zjedliśmy pyszny obiad w Bistro Trojka w restauracji Pałacu Kultury i Nauki. Następnie podziwialiśmy zwierzęta z całego świata w warszawskim ZOO. Zakupiliśmy drobne pamiątki, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni - wracaliśmy do domu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji McDonald's na małe co nieco. Po posiłku i chwilach zabawy w strefach dla dzieci, obdarowani kolorowymi balonami, wróciliśmy do domu.

Dziękujemy p. Magdalenie Kosidło, p. Ewie Figura orz p. Bogumile Antoń za opiekę na wycieczce !Uczniowie klas I-III na Pikniku "Bezpieczne wakacje " w jednostce wojskowej w Lublinie
W dniu 9 czerwca 2018 roku /sobota/ uczniowie klas drugich i trzeciej c, z wychowawczyniami uczestniczyli w festynie „Bezpieczne wakacje” organizowanym na terenie jednostki wojskowej - Batalionu Dowodzenia przy ulicy Herberta w Lublinie. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli występy zespołów muzycznych, uczestniczyli w szeregu konkursów: wiedzy o ruchu drogowym, wokalnym - rapowania, tańca na złożonych gazetach, plastycznym - "Bezpieczne wakacje", strzelania z łuku do tarczy, itp. Dużą atrakcją było zwiedzanie bojowych, wojskowych samochodów, sanitarnych, radiowozów policyjnych, wozów strażackich. Dzieci mogły wsiadać do pojazdów, uruchamiać sygnalizację alarmową. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z malowaniem - zmywalnymi farbkami, tatuaży na twarzach i rękach przez uzdolnione panie plastyczki. Bardzo smakowała wszystkim wojskowa grochówka podawana z prawdziwego, wojskowego kotła. Zadowoleni ze zdobytymi w konkursach - dyplomami i nagrodami, zmęczeni upałem, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Grażyna AntońWycieczka uczniów klas II do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i na Farmę Iluzji
7 czerwca 2018 roku uczniowie klas II a i II b, byli na wycieczce szkolnej w Dęblinie - Wizyta w Muzeum Sił Powietrznych oraz na Farmie Iluzji. Wzbogacone o nowe miejsca wystawowe Muzeum wzbudziło u większości zwiedzających spore zainteresowanie. Dzieci poznały historię polskiego lotnictwa, postacie wspaniałych pilotów i i ich dokonania, wiele cennych pamiątek. Niektórzy ze zwiedzających wykazali się przy tym sporą wiedzą z tej dziedziny. Wzmocnieni smacznym obiadem, uczestnicy wycieczki, mogli następnie odkrywać czary i dziwy podczas wizyty na Farmie. Były wyścigi na tratwach, wiklinowy labirynt, plac zabaw i wiele innych atrakcji. A jak dodać do tego możliwość zakupu, nie mniej dziwnych, pamiątek oraz piękną pogodę - to nic dodać, nic ująć, wycieczka była udana!
Anna Drewniak- Janczarek
W roku szkolnym 2017/18 kodowaliśmy i programowaliśmy w środowisku Scratch

Występy uczniów naszej szkoły podczas Pikniku
3 czerwca 2018 roku w Niedrzwicy Dużej odbył się Piknik Rodzinny „Radośnie i bezpiecznie z rodziną” organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Występy uczniów naszej szkoły i zespołu FESTA umilały wszystkim czas. Uczniowie klasy I c, pod kierunkiem p. Anny Wójcik wystąpili z przedstawieniem profilaktycznym "W mojej rodzinie" . Podczas trwania pikniku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami brali udział w Maratonie Rodzinnym, podczas którego rozwiązywali test o treści profilaktycznej oraz pokonywali tor sprawnościowo- zręcznosciowy i tak:

I miejsce zajęli - uczennica klasy III a - Wiktoria Próchnicka i jej rodzina
V miejsce zajęli - uczennica z klasy I b - Antonina Janczarek i jej rodzina
Wycieczka uczniów klas III do Lublina.
Dnia 13 czerwca 2018 roku, uczniowie klasy III a, z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, uczniowie klasy III b, z wychowawczynią p. Jolantą Majewską, oraz uczniowie klasy III c , z wychowawczynią p. Bożeną Rejniak , byli na wycieczce w Lublinie. W jednej z auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wysłuchaliśmy opowieści przedstawicieli - zespołu młodych ludzi z pasją marzących o tym żeby zostać liderami nauki i technologii i realizujących swoje pasje z Spice Gears - Team z Zespołu Szkół w Kraśniku.. Poznaliśmy zwycięskie drużyny z zawodów regionalnych, krajowych i światowych, którzy prezentowali nam swoje roboty i ich umiejętności.

Następnie spacerkiem po Lublinie zwiedzaliśmy zabytki miasta. Oglądaliśmy pokaz fontann na Placu Litewskim, Stare Miasto, Centrum Spotkania Kultur, Ogród Saski, gdzie podziwialiśmy piękne pawie. Wstąpilśmy do restauracji McDonld"s na małe co nieco i wróciliśmy do domuInformacja dla uczniów z zespołu Festa


Zajęcia Zespołu Festa są zawieszone do końca roku szkolnego.


9 czerwca - Dzień Przyjaciela
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich przyjaciół!
Jak dobrze być przy kimś,
chociaż trochę myślami.
Jak dobrze czuć przyjaźń,
która istnieje między nami.
Jak dobrze mieć kogoś,
kto jest ze mną w potrzebie.
Jak dobrze mieć przyjaciela,
takiego jak Ciebie.Strona 3 z 87 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005565569 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu