Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Październik 22 2017 04:33:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
Uczniowie klas I na wycieczce w Bałtowie
Dnia 7 czerwca 2017 roku - uczniowie klas I, pod opieką wychowawczyń p. Anny Drewniak - Janczarek oraz p. Grażyny Antoń, byli na wycieczce autokarowej w Bałtowie.
Na początku zwiedziliśmy Park Jurajski. Przewodnik zapoznał nas z różnymi gatunkami dinozaurów. Podziwialiśmy je w naturalnej postaci. Nauczyliśmy się rozróżniać po budowie ciała te, które były roślinożerne lub mięsożerne. Dużo wrażeń dostarczyło nam Oceanarium, gdzie zapoznaliśmy się z dawnymi mieszkańcami wód, osobliwymi, pięknymi minerałami. Kolejnym punktem programu było Safari - zwierzyniec, gdzie wyruszyliśmy Szolbusem - poznawaliśmy różne gatunki zwierząt żyjących w naturalnych wybiegach. Najbardziej podobały się nam strusie Emu i małe kózki. W małym zwierzyńcu oglądaliśmy różnorodne ptaki i nieduże zwierzęta. Największą atrakcją były pawie i małpiatki.
Zjedliśmy smaczny obiad. Wielu emocji doświadczyliśmy w czasie projekcji filmu 5DW podwodnym świecie”. Unosiły się w górę nasze fotele, drgały, kołysały się na boki. Pryskała na nas woda. Przyczyniło się to do większych przeżyć w czasie emisji filmu. Wreszcie przyszedł czas na zabawy w Parku rozrywki. Była wspaniała podróż wagonikami w górę i w dół w zawrotnym tempie. Zjeżdżaliśmy z dmuchańców lub turlaliśmy się w kolorowych kulkach. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
W międzyczasie jedliśmy smaczne gofry przybrane bitą śmietaną i owocami oraz piliśmy mrożone, kolorowe napoje /szejki/. Na koniec zakupiliśmy pamiątki dla siebie i bliskich. Pełni wrażeń, trochę zmęczeni , szczęśliwie powróciliśmy do domów.


p. Grażyna Antoń


Michał Kosidło - uczeń klsy IIa - został Laureatem Konkursu Literackiego "Popisz sie talentem"
Uczniowie klasy II a - pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak, brali udział w Ogólnopolskim Konkursie literackim. Uczeń naszej klasy Michał Kosidło - został Laureatem Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era, pod hasłem "Popisz się talentem". Jego opowiadanie zostało wyłonione spośród 4806 prac z całej Polski. Z uwagi na tak dużą ilość prac jury w dniu 5 czerwca 2017 roku, wyłoniło zdobywcę Grand Prix i 24 laureatów nagród głównych oraz 30 honorowych wyróżnień. Zadaniem konkursowym było napisanie zakończenia do jednej z trzech historii, do których rozpoczęcia stworzył pisarz Rafał Witek. To właśnie opowiadanie Michała znajdzie się książce wydanej przez wydawnictwo Nowej Ery, a każdy zwycięzca, oprócz autorskiego egzemplarza książki ze swoim opowiadaniem, otrzyma Honorowy Puchar Młodego Autora!
Autorski egzemplarz książki zawierającej nagrodzoną Pracę Konkursową zostanie przesłany Uczestnikowi – laureatowi konkursu po zakończeniu cyklu wydawniczego publikacji.

Wydawnictwo NOWA ERA gratuluje wszystkim uczniom klasy II a, którzy wzięli udział w konkursie wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak tymi słowami;
"Jednocześnie pragniemy pogratulować zaangażowania wszystkim uczestnikom konkursu, również tym nie nagrodzonym! W naszych oczach każdy z Was jest zwycięzcą ! ponieważ mieliście odwagę spróbować, zdobyliście nowe doświadczenie i zmierzyliście się z trudnym zadaniem. - Zasługujecie na wielkie brawa ! "
Jeśli chcesz przeczytać opowiadanie Michała, kliknij pod kreską : CZYTAJ WIĘCEJ....


I miejsce reprezentacji nasze szkoły z klas III w Konkursie Matematycznym w Niedrzwicy Kościelnej
Dnia 7 czerwca 2017 roku - uczniowie klas III, naszej szkoły w składzie: Alicja Baran z klasy III a oraz Magdalena Kępowicz z klasy III c, pod opieka p. Małgorzaty Paluch wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej i zajęły I miejsce.

Alicja Baran z klasy III a - zajęła indywidualnie - II miejsceI miejsce naszych uczniów klasy IIIa w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Turystycznej i Harcerskiej
6 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Czółnach odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Turystycznej i Harcerskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a, przygotowani przez wychowawczynią p. Barbarę Niezgodę. W kategorii zespoły klas I- III zdobyła I miejsce oraz Maria Wałachowska uczennica klasy III a w kategorii solista również zajęła I miejsce.
Apel o książce w ykonaniu uczniów klasy III b
Dnia 31 maja 2017 roku, w naszej szkole odbył się apel podsumowujący czytelnictwo w klasach I- III za rok szkolny2016/2017 i przypominający o Dniach Książki i Prasy, które co roku obchodzimy w maju.

Spotkanie rozpoczęto od zaprezentowania się uczniów biorących udział w Konkursach Czytelniczych i Recytatorskich

* Amelia Dobrowolska, Mateusz Kot, Anna Golianek –kl III b
* Partycja Bednarczyk - kl VI
* Dawid Janczarek – kl III b
* Aleksander Barwiak – kl II

Kolejnym punktem apelu był występ uczniów klasy III b, pod kierunkiem wychowawczyni p.Anna Wójcik z krótkim montażem słowno - muzycznym.

Ostatnim punktem spotkania było podsumowanie czytelnictwa w klasach II i III
I miejsce - klasa III a, wychowawca p. Barbara Niezgoda

II miejsce - klasa II b, wychowawca p. Jolanta Majewska

III miejsce - klasa III c wychowawca p. Małgorzata Paluch


Uczniowie klas III na szkolnej wycieczce
Dnia 2 czerwca 2017 roku - klasy III a, b, c - pod opieką p. Barbary Niezgody, P. Anny Wójcik i p. Małgorzaty Paluch pojechały na wycieczkę, w czasie której miał miejsce przejazd Kolejką Wąskotorową na trasie Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska. Później odbył się krótki spacer po parku w Nałęczowie, gdzie uczniowie poznali krótką historię uzdrowiska i osób związanych z Nałęczowem (między innymi: Stefana Żeromskiego a także Bolesława Prusa) oraz zakupili pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki był piknik z zabawami integracyjnymi i ogniskiem. Zmęczeni ale zadowoleni, późnym popołudniem wróciliśmy do Niedrzwicy.


Uczniowie klas II na wycieczce w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz na Farmie Iluzji
Dnia 1 czerwca 2017 roku - uczniowie klas II a,b,c - pod opieką p. Iwony Pastuszak, p. Jolanty Majewskiej, p. Bożeny Rejniak , p. Marzeny Musińskiej-Niezgody i p. Bogumiły Antoń odbyli wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie zwiedzaliśmy samoloty i sprzęt służacy do obsługi lotniska wojskowego oraz eksponaty muzealne, związane z lotnictwem oraz na Farmie Iluzji w Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Uczniowie świetnie się bawili , bo tam właśnie edukacja, zabawa przeplata się z magią. Zwiedzili Latającą Chatę Tajemnic, Labirynt Luster, Lasek Doświadczeń, Oko Predatora - Zobacz niewidzialne - wystarczyło szybko dotknąć dłonią ściany, aby pozostał na niej ślad cieplny, widziany w podczerwieni, Tunel Zapomnienia,Zagajnik Ślepych Zaułków, Muzeum Iluzji, Pokój Amesa, w którym uczniowie byli więksi od swoich nauczycieli, Zakręcony Domek, w którym odczuli Iluzję ruchu pozornego, Bajkowy Pałac cieni i wiele innych atrakcji. Wielką atrakcją dla uczniów były - Lewitujące Piłeczki - fascynująca zabawa z unoszącymi się w powietrzu plastikowymi piłkami. Uczniowie świetnie się bawili na torach przeszkód oraz w Strefie Drewnianych Gier. Zabawy i wrażeń nie było końca. Wszyscy zachwyceni, choć trochę zmęczeni po zabawach na dmuchańcach i trampolinach - wróciliśmy do domu.


II miejsce naszej reprezentacji w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas II-III


Dnia 30 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego uczniów klas II-III z terenu naszej gminy.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Mistrzyni ortografii z klas III - Julia Janik - uczennica klasy III a, wychowawca - p.Barbara Niezgoda


Mistrz ortografii z klas II - Aleks Cielma - uczeń klasy II a, wychowawca - p.Iwona Pastuszak

oraz Dawid Janczarek uczeń klasy III b, wychowawca - p.Anna Wójcik

zajęli II miejsce
Uczniowie klasy II a - na festynie "Bezpieczne wakacje"
Dnia 27 maja 2017 roku uczniowie klas VI pod opieką wychowawczyni p. Anny Paluch oraz dyrektor p. Renaty Szymańskiej wraz z uczniami klasy II a,z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak brali udział w zabawach i konkursach podczas Festynu "Bezpieczne wakacje" w Batalionie Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, przy ulicy Kruczkowskiego.
Oglądali pokazy wozów i sprzętu wojskowego, pożarniczego i policyjnego. Słuchali koncertów zespołów. Podziwiali pokazy sztukmistrzów i sami próbowali brać udział w ich występach: chodzili po linie, żonglowali piłkami, maczugami, kijami i obręczami. Strzelali z łuku i próbowali trafić piłką nożną do bramki w zawieszoną nagrodę, w której niektórzy ustrzelili nagrody. Brali udział w licznych konkursach - sprawnościowych, zręcznościowych i plastycznych.
I tak w konkursie plastycznym uczennice klasy II a, zdobyły trzy pierwsze miejsca:

I miejsce - Antonina Grochowska

II miejsce - Maja Łata

III miejsce - Malwina MrózW trakcie Festynu uczniowie świetnie się bawili na dmuchanych zjeżdżalniach - spróbowali też wojskowej grochówki, a na deser zjedli watę cukrową i popcorn. Wszyscy świetnie się bawili i zadowoleni wrócili do domu.Uczniowie klas II b i II c - wzięli udział w Dniu Polskiej Niezapominajki w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej


Dzień Polskiej Niezapominajki święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

26 maja 2017 - szkolny Dzień Mamy i TatyNaszych Drogich Tatusiów i Kochane Mamy !


Dnia 26 maja 2017 roku, o godzinie 16.30 do sali gimnastycznej naszej szkoły - Zapraszamy Rodziców - uczniów klas II - na szkolną uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.


W kalendarzu Święto Matki
z życzeniami śpieszą dziatki.
Ja Ci mamo dziś w podzięce
za Twe trudy - daje serce
i przepraszam za me psoty,
za wybryki i kłopoty.

Dzień Matki jest raz w roku,
Szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
Zdrowia szczęścia i powodzenia.

Z okazji Twojego dnia Mamo.
Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.

Za wszystkie dla mnie trudy
i starania składam Ci dzisiaj podziękowania
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku
Za to, że dni moje tęcza malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.Strona 3 z 79 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005479005 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie