Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Sierpień 23 2017 19:39:29
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
Uczniowie klas II na wycieczce w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz na Farmie Iluzji
Dnia 1 czerwca 2017 roku - uczniowie klas II a,b,c - pod opieką p. Iwony Pastuszak, p. Jolanty Majewskiej, p. Bożeny Rejniak , p. Marzeny Musińskiej-Niezgody i p. Bogumiły Antoń odbyli wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie zwiedzaliśmy samoloty i sprzęt służacy do obsługi lotniska wojskowego oraz eksponaty muzealne, związane z lotnictwem oraz na Farmie Iluzji w Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Uczniowie świetnie się bawili , bo tam właśnie edukacja, zabawa przeplata się z magią. Zwiedzili Latającą Chatę Tajemnic, Labirynt Luster, Lasek Doświadczeń, Oko Predatora - Zobacz niewidzialne - wystarczyło szybko dotknąć dłonią ściany, aby pozostał na niej ślad cieplny, widziany w podczerwieni, Tunel Zapomnienia,Zagajnik Ślepych Zaułków, Muzeum Iluzji, Pokój Amesa, w którym uczniowie byli więksi od swoich nauczycieli, Zakręcony Domek, w którym odczuli Iluzję ruchu pozornego, Bajkowy Pałac cieni i wiele innych atrakcji. Wielką atrakcją dla uczniów były - Lewitujące Piłeczki - fascynująca zabawa z unoszącymi się w powietrzu plastikowymi piłkami. Uczniowie świetnie się bawili na torach przeszkód oraz w Strefie Drewnianych Gier. Zabawy i wrażeń nie było końca. Wszyscy zachwyceni, choć trochę zmęczeni po zabawach na dmuchańcach i trampolinach - wróciliśmy do domu.


II miejsce naszej reprezentacji w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas II-III


Dnia 30 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego uczniów klas II-III z terenu naszej gminy.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Mistrzyni ortografii z klas III - Julia Janik - uczennica klasy III a, wychowawca - p.Barbara Niezgoda


Mistrz ortografii z klas II - Aleks Cielma - uczeń klasy II a, wychowawca - p.Iwona Pastuszak

oraz Dawid Janczarek uczeń klasy III b, wychowawca - p.Anna Wójcik

zajęli II miejsce
Uczniowie klasy II a - na festynie "Bezpieczne wakacje"
Dnia 27 maja 2017 roku uczniowie klas VI pod opieką wychowawczyni p. Anny Paluch oraz dyrektor p. Renaty Szymańskiej wraz z uczniami klasy II a,z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak brali udział w zabawach i konkursach podczas Festynu "Bezpieczne wakacje" w Batalionie Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, przy ulicy Kruczkowskiego.
Oglądali pokazy wozów i sprzętu wojskowego, pożarniczego i policyjnego. Słuchali koncertów zespołów. Podziwiali pokazy sztukmistrzów i sami próbowali brać udział w ich występach: chodzili po linie, żonglowali piłkami, maczugami, kijami i obręczami. Strzelali z łuku i próbowali trafić piłką nożną do bramki w zawieszoną nagrodę, w której niektórzy ustrzelili nagrody. Brali udział w licznych konkursach - sprawnościowych, zręcznościowych i plastycznych.
I tak w konkursie plastycznym uczennice klasy II a, zdobyły trzy pierwsze miejsca:

I miejsce - Antonina Grochowska

II miejsce - Maja Łata

III miejsce - Malwina MrózW trakcie Festynu uczniowie świetnie się bawili na dmuchanych zjeżdżalniach - spróbowali też wojskowej grochówki, a na deser zjedli watę cukrową i popcorn. Wszyscy świetnie się bawili i zadowoleni wrócili do domu.Uczniowie klas II b i II c - wzięli udział w Dniu Polskiej Niezapominajki w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej


Dzień Polskiej Niezapominajki święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

26 maja 2017 - szkolny Dzień Mamy i TatyNaszych Drogich Tatusiów i Kochane Mamy !


Dnia 26 maja 2017 roku, o godzinie 16.30 do sali gimnastycznej naszej szkoły - Zapraszamy Rodziców - uczniów klas II - na szkolną uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.


W kalendarzu Święto Matki
z życzeniami śpieszą dziatki.
Ja Ci mamo dziś w podzięce
za Twe trudy - daje serce
i przepraszam za me psoty,
za wybryki i kłopoty.

Dzień Matki jest raz w roku,
Szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
Zdrowia szczęścia i powodzenia.

Z okazji Twojego dnia Mamo.
Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.

Za wszystkie dla mnie trudy
i starania składam Ci dzisiaj podziękowania
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku
Za to, że dni moje tęcza malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.II miejsce - uczniów klasy II b w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Skrzatów w Tenisie stołowym.
Maciej Bielecki i Antoni Kowalczyk z klasy II b – zajęli II miejsce w grze podwójnej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Skrzatów w Tenisie stołowym.

Maciej Bielecki zajął również II miejsce w grze pojedynczej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Skrzatów w Tenisie stołowym.

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II-IIIDnia 11 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas II-III, wzięli w nim udział mistrzowie ortografii - uczniowie każdej z klas II i III naszej szkoły. Konkurs przygotowały nauczycielki klas III - p. Barbara Niezgoda, p. Anna Wójcik oraz p. Małgorzata Paluch
Spośród uczniów klas II - Mistrzem ortografii został - Aleks Cielma - uczeń klasy II a, wychowawca - p.Iwona Pastuszak

Spośród uczniów klas III - Mistrzynią ortografii została - Julia Janik - uczennica klasy III a, wychowawca - p.Barbara Niezgoda
Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością - poznanych zasad i reguł ortograficznych i to oni właśnie najlepiej napisali Dyktando, spośród 12 uczniów klas II i III. Będą oni reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas II-III, z terenu naszej gminy, który odbędzie się 30 maja 2017 roku w naszej szkole.
Gratulujemy! Trzymamy kciuki na następnym etapie Konkursu !

II miejsce zajęli ex aequo uczniowie Dawid Janczarek i Jan Oleszek - uczniowie klasy III b, wychowawca - p.Anna Wójcik

III miejsce zajął - Adam Pietraś - uczeń klasy II b, wychowawca - p. Jolanta Majewska

Szkolny konkurs logopedyczno – czytelniczy


Dnia 10 maja 2017 roku o godzinie 9.30, w Bibliotece naszej szkoły, odbył się Szkolny konkurs logopedyczno – czytelniczy dla klas II i III pod hasłem „Posłuchaj, jak pięknie czytam”, przygotowany przez p. Teresę Pyc - nauczyciela logopedę i p. Krystynę Grudę nauczyciela bibliotekarza. W eliminacjach konkursu szkolnego wzięło udział - po 2 osoby z każdej z klas, czyli uczniowie z klas drugich i trzecich, wyłonieni podczas eliminacji klasowych konkursu logopedyczno - czytelniczego.Oto zwycięzcy !

Spośród uczniów klas II - Mistrzem pięknego czytania został uczeń klasy II b - Aleksander Barwiak - wychowawca p. Jolanta Majewska

Spośród uczniów klas III - Mistrzem pięknego czytania został uczeń klasy III b - Dawid Janczarek - wychowawca p. Anna Wójcik
II miejsce w XII Festiwalu Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej
28 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych odbył się XII Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej . Konkursowe zmagania oceniało jury w składzie: p.Izabela Mazurek, p. Weronika Pylak, p. Wiesław Brzózka. Poziom prezentacji został określony jako bardzo wysoki, dlatego tym bardziej cieszy , że uczniowie klasy II c przygotowani przez p.Bożenę Rejniak zdobyli drugie miejsce w kategorii ZESPOŁY Z KLAS I – III.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
W dniu 27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Organizatorami konkursu byli p. Marzena Musińska-Niezgoda, p.Agnieszka Latos oraz p.Andrzej Gandecki.
W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów ze szkół podstawowych w Czółnach, Krężnicy Jarej oraz Niedrzwicy Dużej.
Naszą szkołę reprezentowali Kacper Szuster IIIc, Izabela Boruch Va oraz Zuzanna Tyc IVb

Wyniki konkursu : Kategoria kl.I-III

I miejsce Miłosz Bartnik SP Krężnica Jara

II miejsce Zuzanna Deryło SP Czółna

III miejsce Ewa Ozimek SP Czółna

Kategoria IV-VI

I miejsce Zuzanna Tyc SP Niedrzwica Duża

II miejsce Antonina Matysek SP Krężnica Jara

III miejsce Julia Nowak SP CzółnaGratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.
Marzena Musińska-Niezgoda1-3 maja


Dni 1 -3 maja 2017 rokudniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja1 maja - Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku, corocznie 1 maja. W Polsce 1 maja ogłoszono świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto państwowe obchodzone od 2004, wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004.
2 maja 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie w trakcie zdobywania tego miasta. Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.226 lat temu - 3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.Według prof. Henryka Samsonowicza, Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Jego zdaniem, Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 roku, oraz 11 listopada 1918 roku i 4 czerwca 1989 roku.
Konstytucja 3 Maja, będąca skutkiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Polsce po I rozbiorze (1772), pozostawiała w Polsce ustrój stanowy, wprowadzając jednak pewne zmiany. Zmniejszono wpływy polityczne magnaterii na zarząd kraju poprzez wykluczenie z sejmików szlachty nie posiadającej ziemi, będącej warstwą najbardziej podatną na wpływy i przekupstwo.
W prawie wyborczym feudalny cenzus urodzenia szlacheckiego zastąpiono cenzusem posiadania.

Czytaj więcej pod kreską....

Strona 2 z 77 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005466627 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie