Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Kwiecień 21 2018 01:59:02
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Najnowszy Użytkownik: 3 b
I, II i III miejsce w konkursie plastycznym na "Palmę wielkanocną"
18 marca 2018 roku w sali widowiskowej GOKSiR, podczas trwaniaKiermaszu Wielkanocnego wystąpili uczniowie klasy III c, pod kierunkiem p. Bożeny Rejniak. W czasie trwania kiermaszu ogłoszono zwycięzców w konkursie na "Palmę wielkanocną" i tak :

I miejsce zdobyła palma uczniów klasy II a, pod kierunkiem p. Anny Drewniak- Janczarek

II miejsce indywidualnie zdobył Szymon Antoń, uczeń klasy II b, pod kierunkiem p. Grażyny Antoń

III miejsce zdobyła palma uczniów klasy I b, pod kierunkiem p. Barbary Niezgody.

21 marca - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny !

Odbieramy nagrody w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"
Dnia 7 marca 2018 roku, w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej - uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". To właśnie prace naszych uczniów z klas II - ucznia klasy II a - Jakuba Rejcha pod kierunkiem p. Anny Drewniak - Janczarek oraz uczennic - Amelii Rakuś i Gabrieli Markiewicz z klasy II b pod kierunkiem p. Grażyny Antoń - przeszły do dalszego szczebla - eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom.”

12 - 13 marca 2018 roku - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


W dniach 12-13 marca 2018 roku, w naszej szkole nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów, ze względu na udział w Rekolekcjach wielkopostnych.


8 marca - Dzień Kobiet


8 marca - Dzień Kobiet - wielki dzień - Waszego święta
więc Samorządzik klas I-III
o Was - drogie Panie i Dziewczęta - pamięta,
więc z okazji Dnia Kobiet
składamy Wam moc życzeń:
stu lat życia, uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów, wspaniałych gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
oraz uśmiechu wesołego
i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!
Samorządzik klas I-III

b>Chłopcy w tym dniu pamiętali o swoich klasowych koleżankach, złożyli im życzenia i wręczyli słodkości oraz kwiatki. Przedstawiciele Samorządziku klas I-III, z okazji Dnia Kobiet złożyli życzenia i wręczyli laurki.

Uczniowie klasy II a oraz klas III a, b, c - na wycieczce w Lublinie
Dnia 5 marca 2018 roku - Uczniowie klasy II a, z wychowawczynią p. Anną Drewniak-Janczarek oraz Uczniowie klas III a,b,c z wychowawczyniami p. Iwoną Pastuszak, p. Jolantą Majewską oraz p. Bożeną Rejniak byli na wycieczce w Lublinie. Uczniowie w Cinema City Lublin Plaza, oglądali przepiękną bajkę "Fernando" o przyjaźni i wzajemnej pomocy. Następnie odbyli niecodzienną "lekcję w-f do góry nogami " w Strefie Wysokich Lotów, gdzie pod okiem instruktorów spróbowali jakże trudnej wspinaczki na ściance, skoków na linie, walki na dmuchańce, piłki nożnej oraz siatkowej na trampolinach i wielu wspaniałych skoków, salt, przewrotów i zabaw na trampolinach. Wszyscy Uczniowie świetnie się bawili, aż zdziwieni byli, ze tak szybko minął czas i zadowoleni do domu wrócili.


Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Ku ogólnej radości pierwszaków nadszedł nareszcie długo oczekiwany przez nich moment – Pasowanie na czytelnika.
W jednym z lutowych tygodni wszystkie pierwsze klasy zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę do biblioteki szkolnej. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tak dużą liczbą książek.
Na początku na dzieci czekały zagadki literackie dotyczące znajomości bajek i wierszy polskich poetów. Krótkie inscenizacje utworów w wykonaniu Karoliny, Dominiki i Magdy - członkiń Szkolnego Koła Bibliobywalców, wprowadziły w klimat baśni i przygody.
Członkinie wraz z panią bibliotekarką uznały, że dzieci test ze znajomości literatury zdały celująco.
Następnie bibliotekarka – p. Magdalena Kosidło odczytała prośbę książek skierowaną do dzieci, prośbę o szanowanie i dbanie o nie i pokazała na przykładach książki wesołe – zadbane i smutne – zniszczone, których nikt już nie chce wypożyczać. Krótką prelekcję uzupełniono stosownymi plakatami.
Bardzo ważną częścią lekcji było przedstawienie przez panią bibliotekarkę Regulaminu korzystania z biblioteki szkolnej, zapoznanie ze zbiorami bibliotecznymi i ogólnie
z pomieszczeniem biblioteki.
Kulminacyjnym punktem spotkania było złożenie przez dzieci uroczystego przyrzeczenia dobrego czytelnika oraz indywidualne pasowanie na czytelnika wykonywane przez panią bibliotekarkę oraz członkinie Koła.
Od tej pory pierwszaki mogły już rozpocząć wypożyczanie książek, poprzedzone złożeniem osobistego podpisu na karcie czytelnika. Przejęte i zadowolone dzieci dokonały po raz pierwszy wypożyczenia swojej książeczki. Rozpoczęła się ich wielka przygoda z książką!

Magdalena KosidłoUczniowie klas l na wycieczce w Lublinie.
Dnia 14 lutego 2018 roku - uczniowie klas l byli na wycieczce w Lublinie. Oglądali spektakl teatralny pt. "PRZYGODY BALTAZARA I WAWELSKIEGO SMOKA "w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia oraz zabawy na trampolinach w
Strefie Wysokich Lotów.

Barbara Niezgoda


UWAGA RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH! Rekrutacja uczniów do klas I !


RODZICE UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH!

Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej przyjmuje zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2018/2019
Wnioski o przyjęcie do szkoły należy składać w sekretariacie
od 5 marca 2018r. do 14 marca 2018r.
Przy zapisie należy okazać do wglądu dokument potwierdzający dane dziecka (np. akt urodzenia).
Rekrutacja zostanie dokonana zgodnie z obowiązującym prawem
i Zarządzeniem nr 7/2018 Wójta Gminy Niedrzwica Duża z dn. 30.01.2018r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 15 marca 2018r. o godz. 14.00.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia od 16 marca 2018r. do 22 marca 2018r. do godz. 15.00.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 23 marca 2018r. godz. 14.00.
Terminy w postępowaniu uzupełniającym:
- złożenie wniosku: od 4 kwietnia 2018r. do 10 kwietnia 2018r.
- podanie listy kandydatów: 11 kwietnia 2018r. godz. 14.00
- potwierdzenie woli przyjęcia: od 12.kwietnia 2018r. do 13 kwietnia 2018r.
- podanie listy: 16 kwietnia 2018r.
Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby w specyficznych przypadkach przy zapisie do szkoły udzielali informacji na temat dojrzałości szkolnej dziecka lub posiadanych przez nie opinii czy orzeczeń. Wszelkie uwagi i umotywowane sugestie dotyczące zapisu dzieci do jednej klasy ( np. wspólne dowożenie do szkoły, odbiór przez jednego z rodziców ) prosimy składać na piśmie do Dyrektora szkoły.

Podanie do wiadomości list uczniów z podziałem na klasy wraz z przydziałem wychowawstw nastąpi 22 sierpnia 2018r.
Dzień Bezpiecznego Internetu


W tym roku DBI obchodzimy 6 lutego w tym roku jego hasło to: „ Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”.

Jak wynika z hasła tegorocznej edycji, tym razem eksperci ds. cyberbezpieczeństwa koncentrują się nie tylko na ochronie prywatności, ale też na kulturze i szacunku w sieci. Tym samym podkreślany jest fakt, że dialog w Internecie to aktualnie fundament komunikacji międzyludzkiej.

Głośno jest ostatnio o hejcie i rozmaitych formach cyberprzemocy – choć może się wydawać, że problem dotyczy tylko szeroko pojętych celebrytów, w rzeczywistości mierzą się z nim także zwykli użytkownicy: często dzieci (niejednokrotnie będące ofiarami innych młodych ludzi). Więc przestrzegajmy wszyscy Net etykiety, żeby nikt nie czuł się szykanowany i poniżany, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w sieci.

Hasło tegorocznych obchodów
„Twórz, łącz się i udostępniaj z szacunkiem: lepszy Internet zaczyna się od Ciebie” - zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.


DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.


Przyłącz się i Ty - bądź świadomym użytkownikiem bezpiecznej sieci - tego oczekują od Ciebie - wszystkie dzieci !

Przystępując do akcji - jak co roku - chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
Przystępując do akcji zaplanowaliśmy dla uczniów naszej szkoły cykl lekcji poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Zajęcia będą zrealizowane w klasach I-III z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i scenariuszy proponowanych przez organizatorów akcji.
Zachęcamy Rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na to, czym interesuje się Wasze dziecko w Sieci. Pomocne będą podane niżej linki do stron DBI.

Każde Twoje wejście do świata Internetu – zostawia ślad.

Bezpieczny Internet = bezpieczne dziecko.Pamiętaj !
Nigdy nie wiesz - Kto jest po drugiej stronie?
Oglądaj i bądź bezpieczny!

Bądź bezpieczny - obejrzyj pozostałe filmiki pod kreską..... Czytaj więcej - Oglądaj i bądź bezpieczny !

Zachęcamy do odwiedzenie stron poświęconych DBI:
www.dyzurnet.pl
www.helpline.org.pl
www.sieciaki.p
www.saferinternet.pl
www.dzieckowsieci.pl
www.dbi.plOBEJRZYJCIE WIĘCEJ FILMIKÓW POD KRESKĄ I BĄDŹCIE BEZPIECZNI W SIECI !!!!
http://biala24.net.pl/wp-content/uploads/2016/03/internet_d.gifObejrzyj pod kreską kreskówki "Owce w Sieci" , których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z zasobów Internetu. Przypomnij sobie zasady, z lat poprzednich, co można robić korzystąjąc z zasobów Sieci, a czego robić nie należy, bo każdy pozostawiony przez Ciebie ślad - pozostaje na zawsze w Internecie !

Przypomnij sobie zasady z obejrzanych pod kreską filmików i stosuj je świadomie jako uczestnik bezpiecznej sieci !

Uczniowie klasy III a - z wizytą w OSP w Niedrzwicy Dużej
26 stycznia 2018 roku - uczniowie klasy III a, wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak, w ramach realizowania ośrodka tematycznego Ogień - jednym z żywiołów - odbyli wycieczkę do pobliskiej Remizy OSP. Strażak Tomasz Pietraś opowiedział uczniom o pracy strażaków, pokazał im wóz strażacki oraz urządzenia i sprzęt służący do ratowania mienia i życia ludzkiego. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się strażakami - siedząc w wozie strażackim i trzymając w rękach akcesoria i urządzenia - służące w akcjach Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy p. Tomaszowi Pietrasiowi za oprowadzenie i profesjonalny pokaz urządzeń i narzędzi, służących w akcjach ratowniczo-gaśniczych.


Strona 2 z 83 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005518055 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie