Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Listopad 18 2018 05:47:41
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: annapawlikowsk
Edukacja wczesnoszkolna ty my - klasy I-III


Nasze motto to słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka:

,,Dzieci już są ludźmi, mają swoje prawa, dążenia, oczekiwania
i stosunki z nimi trzeba układać na zasadzie współdziałania i współpartnerstwa.”Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy etap edukacji szkolnej. To klasy I - III.
W roku szkolnym 2018/19 - obejmuje 3 klasy pierwsze, 3 klasy drugie i 2 klasy trzecie.
W Edukacji wczesnoszkolnej pracuje obecnie 8 wysoko kwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7.Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – mgr Andrzej Pastuszak

Zastępca dyrektora - mgr Renata Szymańska.

Zastępca dyrektora - mgr Justyna Polaczek

Klasa I a wychowawczyni klasy mgr Bożena Rejniak

Klasa I b
wychowawczyni klasymgr Jolanta Majewska

Klasa I c wychowawczyni klasymgr Iwona Pastuszak

Klasa II awychowawczyni klasy - mgr Małgorzata Paluch

Klasa II b
wychowawczyni klasy mgr Barbara Niezgoda

Klasa II c wychowawczyni klasy - mgr Anna Wójcik

Klasa III a wychowawczyni klasymgr Anna Drewniak – Janczarek

Klasa III b
- wychowawczyni klasy mgr Grażyna Antoń

Nauczyciel języka angielskiego w klasach I-III - mgr Marzena Musińska - Niezgoda

Nauczyciele religii w klasach I a i I b - ksiądz Jakub Albiniak zaś w klasach II i III oraz w klasie I c - mgr Jadwiga Kowalska


Bierzemy udział w różnych formach doskonalenia, służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły.
Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dbamy o to, aby czuło się ważne i miało poczucie swojej wartości.
Już od pierwszych zajęć podejmujemy działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się dzieci. Proponujemy im zabawy, które uczą dostrzegania drugiego człowieka, akceptowania jego inności, szanowania jego potrzeb i tolerowania odmiennych upodobań. Uważamy, że zbudowanie u dzieci poczucia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji to droga do sukcesów dydaktycznych i wychowawczych każdego ucznia.

MY –nauczyciele Edukacji wczesnoszkolnej staramy się aby zapewnić dzieciom :
· możliwość zrozumienia i uznania dla ich wysiłków oraz dla ważności poruszanych przez nich spraw;
· stosowanie różnorodnych form zajęć wzbudzających zaciekawienie i zaangażowanie uczniów w temat;
· stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko będzie mogło się swobodnie wypowiedzieć i będzie wysłuchane;
· pobudzanie uczniów do aktywności w szukaniu pozytywnych rozwiązań i w podejmowaniu prób nowych sposobów zachowania.

Naszym marzeniem jest, aby dzieci coraz częściej mówiły MY
a nie tylko JA- uczeń, TY- nauczyciel..

,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”

(Maria Kownacka)


darmowy hosting obrazków

Wyjazd na basen w dniu 20.11.2018 roku - odwołany, a jesli posiadamy w swojej garderobie coś niebieskiego - to w dniu 20 listopada przychodzimy ubrani na niebiesko - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
We wtorek, 20.11.2018r. wyjazd na basen odwołany ( na prośbę CKFiS Bełżyce).

Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem kolejny wyjazd odbędzie się 4.12.2018r.

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI uczniów klas I - VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbędzie się w czwartek , 22 listopada 2018 roku,

wg porządku:

- godz.16.30 –17.10 spotkanie dla rodziców uczniów klas I - III z wychowawcami .

-godz.17.15 – 17.45 - spotkania ogólne na sali gimnastycznej;

Przydział sal:

klasa I a - sala nr 33

klasa I b - sala nr 1 /stara szkoła/

klasa I c - sala nr 2 / stara szkoła/


klasa II a - sala nr 15

klasa II b- sala nr 16

klasa II c - sala nr 17

klasa III a - 12

klasa III b - sala nr 13Wszyscy nauczyciele dostępni dla rodziców w godz.17.45 - 18.30


Drodzy Rodzice Uczniów klas I-III List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany zostanie do każdej szkoły w Polsce.


Drodzy Rodzice Uczniów klas I-III ! Proszę przeczytajcie List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci - klikając w napis poniżej ....

List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
25 listopada - Dzień Pluszowego MisiaMiękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"Czytaj więcej - pod kreską ....

21 listopada - Dzień życzliwości


Wszystkim życzliwym, nie tylko z klas I-III - w Dniu ich święta,
Samorządzik składa życzenia , bo o nich pamięta.

Wszystkiego najlepszego koleżanko i kolego!

Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!


Samorządzik klas I-III.Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które od kilku lat jest obchodzone na całym świecie. Dzień ten przypada co roku w dniu 21 listopada. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Przyłączmy się do święta. Prześlijmy sobie pozdrowienia. Wszyscy - wszystkim.Zapraszamy Was wszystkich - Samorządzik klas I-III.

Czytaj więcej pod kreską....


20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - z tej okazji ubieramy sie w tym dniu na niebiesko !
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
"W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”

20 listopada br. przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ustanowienie 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka ma przypominać szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

Jak wskazano w uchwale, to nasz kraj był inicjatorem uchwalenia konwencji - najważniejszego na świecie dokumentu chroniącego prawa dzieci. "Jako Polacy jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie nasz kraj w 1978 r. przedstawił jego projekt i zaproponował Komisji Praw Człowieka ONZ jego uchwalenie. Był to niewątpliwie jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej".

W wystąpieniu podczas II czytania projektu Uchwały - Rzecznik p. Marek Michalak podkreślił, że chciałby, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka. Rekomendując przyjęcie uchwałypowiedział, że intencja uchwały jest symboliczna, a uchwała ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przekonywał, że aby lepiej przestrzegać praw dzieci, trzeba je lepiej znać.

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Wielce Szanowni Państwo!

20 listopada w Polsce – po raz czwarty w historii – obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ciągu całego roku nie ma lepszego momentu, aby mocniej niż zwykle upominać się o poszanowanie praw najmłodszych oraz uznanie ich podmiotowości. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”

To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć.

Z ogromną dumą obserwuję jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli. W przedszkolach i szkołach uważnie analizowane są przepisy Konwencji o prawach dziecka, przypominane są ponadczasowe myśli Janusza Korczaka, ale przede wszystkim ze szczególną uwagą słucha się tego, co dzieci chcą powiedzieć. To wyraźny sygnał, że międzypokoleniowy dialog poświęcony elementarnym wartościom, leżącym u podstaw człowieczeństwa jest rzeczywistością.

Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Z całego serca życzę wszystkim dzieciom i dorosłym, aby w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka znaleźli na nie tylko te właściwe odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku - Marek Michalak

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest p. Marek Michalak.

Prawa dziecka
Dziecko ma prawo do:
- wychowywania się w rodzinie,
- adopcji,
- oświaty i nauki,
- kultury, wypoczynku i rozrywki,
- ochrony zdrowia i opieki medycznej,
- wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu,
- dostępu do informacji,
- ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem (prawo do nietykalności osobistej),
- prywatności,
- równości.

Prawa socjalne dziecka:

- prawo do zabezpieczenia socjalnego,
- prawo do możliwie najwyższego poziomu ochrony zdrowia,
- prawo do odpowiedniego standardu życia,
- prawo do wypoczynku, czasu wolnego, rozrywki i zabawy.

W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:
Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie www.brpd.gov.pl

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” Paulo Coelho


Bierzemy udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.


W piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11, uczniowie klas I-III wzięli udział w w akcji „Rekord dla Niepodległej”. w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

11 listopada - Narodowe Święto NiepodległościZ dziejów narodu polskiego ......
Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaproponowali akcję „Rekord dla Niepodległej”, czyli wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Jako szkoła przystąpiliśmy do tej akcji. Społeczność szkolna starannie się do niej przygotowała. Obowiązywał strój galowy, a każda klasa miała biało-czerwone kotyliony. I tak w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w murach naszej szkoły, w obecności pocztów sztandarowych, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Potem był krótki montaż słowno-muzyczny tematycznie związany z rocznicą. Wystąpili: A. Niezgoda, P. Kidaj, P. Bednarczyk, M. Kowalczyk, F. Mazurek. Uczniów przygotowały p. Anna Paluch i p. Barbara Pałka. Cieszymy się, że w tej uroczystości byli razem z nami goście: Ks. Marek Hawrylak - Proboszcz i Pan Ryszard Golec - Wicekurator. Po części artystycznej uczniowie zapraszali wychodzących do pomalowania barwami narodowymi liści dębu, które ozdobiły później przygotowane symboliczne drzewo. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta uroczystość miała tak podniosły charakter.

Dyrekcja Szkoły

Apel w wykonaniu klasy III a - spotkanie uczniów klas I-III z policjantem
30 października 2018 roku klasy I-III wzięły udział w apelu pt. "Bądź uważny! Bądź bezpieczny!" Uczniowie z klasy III a w prostych słowach, zawartych w rymowankach, scenkach i piosence, przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uświadomili, jakie niebezpieczeństwa wynikają z kontaktów z nieznajomymi. Zapoznali kolegów z zasadami zachowania się dzieci w domu podczas nieobecności dorosłych. Podsumowaniem słów dzieci z klasy III a był konkurs dla kolegów z poszczególnych klas. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Policjant, zaproszony na spotkanie - asp. szt. Mariusz Kuna podzielił się z uczniami swoimi uwagami i przestrogami. Przypomniał wszystkim zgromadzonym o konieczności noszenia odblasków, m.in. tych, które tego dnia wszyscy uczniowie klas młodszych otrzymali od PZU.
2 listopada 2018 roku
Piątek, 2.11.2018 roku, zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2018/2019, jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.2.11.2018 roku , (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jest to drugi z 8 dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych - w roku szkolnym 2018/19 - podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS w sprawie organizacji roku szkolnego.


Kolejne dni wolne według kalendarza roku szkolnego to:

12.04.2019 r.

17.04.2019 r.

02.05.2019 r.

3.06.2019 r.

13.06.2019 rDziękuję ! Jest mi bardzo miło, że zostałam nominowana do Plebiscytu KURIERA LUBELSKIEGO "Nauczyciel na medal"


Dziękuję Uczniom i Rodzicom za nominację do nagrody dla cenionych i lubianych nauczycieli w województwie lubelskim - w akcji pod patronatem Sławomira Sosnowskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego - w plebiscycie Kuriera Lubelskiego „NAUCZYCIEL NA MEDAL”. Mój sukces to moi wychowankowie, więc jeżeli ktoś z moich uczniów, ich rodziców, przyjaciół, znajomych chciałby oddać głos na mnie

Liczba głosów w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL- z góry bardzo dziękuję - Iwona PastuszakPlebiscyt: Kuriera lubelskiego - Nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej - aktualne wyniki głosowania, kliknij poniżej !

nominowani nauczyciele klas I-III z powiatu lubelskiego
Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005572982 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu