Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Grudzień 13 2018 02:21:55
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: annapawlikowsk
Witamy
Witamy Cię na Stronie Internetowej Samorzadziku Uczniowskiego klas I-III Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Samorządzik to My - wszyscy uczniowie klas I-III, pod opieką p.Anny Drewniak-Janczarek i p. Iwony Pastuszak. Wszyscy razem się wspieramy i w klasach I-III wspólnie z wychowawcami klas I-III działamy. Obejrzyj naszą galerię zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych. Rodzice przeczytajcie artykuły skierowane do Was , zaś uczniowie te, które są dla Was. Stronę redaguje nauczyciel nauczania zintegrowanego - Iwona Pastuszak.
Edukacja wczesnoszkolna ty my - klasy I-III


Nasze motto to słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka:

,,Dzieci już są ludźmi, mają swoje prawa, dążenia, oczekiwania
i stosunki z nimi trzeba układać na zasadzie współdziałania i współpartnerstwa.”Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy etap edukacji szkolnej. To klasy I - III.
W roku szkolnym 2018/19 - obejmuje 3 klasy pierwsze, 3 klasy drugie i 2 klasy trzecie.
W Edukacji wczesnoszkolnej pracuje obecnie 8 wysoko kwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7.Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – mgr Andrzej Pastuszak

Zastępca dyrektora - mgr Renata Szymańska.

Zastępca dyrektora - mgr Justyna Polaczek

Klasa I a wychowawczyni klasy mgr Bożena Rejniak

Klasa I b
wychowawczyni klasymgr Jolanta Majewska

Klasa I c wychowawczyni klasymgr Iwona Pastuszak

Klasa II awychowawczyni klasy - mgr Małgorzata Paluch

Klasa II b
wychowawczyni klasy mgr Barbara Niezgoda

Klasa II c wychowawczyni klasy - mgr Anna Wójcik

Klasa III a wychowawczyni klasymgr Anna Drewniak – Janczarek

Klasa III b
- wychowawczyni klasy mgr Grażyna Antoń

Nauczyciel języka angielskiego w klasach I-III - mgr Marzena Musińska - Niezgoda

Nauczyciele religii w klasach I a i I b - ksiądz Jakub Albiniak zaś w klasach II i III oraz w klasie I c - mgr Jadwiga Kowalska


Bierzemy udział w różnych formach doskonalenia, służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły.
Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dbamy o to, aby czuło się ważne i miało poczucie swojej wartości.
Już od pierwszych zajęć podejmujemy działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się dzieci. Proponujemy im zabawy, które uczą dostrzegania drugiego człowieka, akceptowania jego inności, szanowania jego potrzeb i tolerowania odmiennych upodobań. Uważamy, że zbudowanie u dzieci poczucia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji to droga do sukcesów dydaktycznych i wychowawczych każdego ucznia.

MY –nauczyciele Edukacji wczesnoszkolnej staramy się aby zapewnić dzieciom :
· możliwość zrozumienia i uznania dla ich wysiłków oraz dla ważności poruszanych przez nich spraw;
· stosowanie różnorodnych form zajęć wzbudzających zaciekawienie i zaangażowanie uczniów w temat;
· stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko będzie mogło się swobodnie wypowiedzieć i będzie wysłuchane;
· pobudzanie uczniów do aktywności w szukaniu pozytywnych rozwiązań i w podejmowaniu prób nowych sposobów zachowania.

Naszym marzeniem jest, aby dzieci coraz częściej mówiły MY
a nie tylko JA- uczeń, TY- nauczyciel..

,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”

(Maria Kownacka)


darmowy hosting obrazków

Konkurs rozstrzygnięty - SŁODZIAKI ROZLOSOWANENa początku grudnia nastąpiło bardzo oczekiwane przez dzieci losowanie sympatycznych maskotek - Słodziaków, przyznanych szkole w związku z przystąpieniem do konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka pt. „Szkolne przygody Słodziaków”. Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy I- III. Konkurs został zapoczątkowany przez tzw. Dzień Głośnego Czytania przeprowadzony we wszystkich klasach przez szkolną bibliotekarkę p. Magdalenę Kosidło. Były to zajęcia z wykorzystaniem książeczki autorstwa Renaty Piątkowskiej o przygodach przesympatycznych stworków – Słodziaków. Następnie zadaniem dzieci było stworzenie nowych przygód bobra Borysa, rysia Rysia, lisa Lucka, zajączka Zuzi, sowy Zosi lub jeżyka Jerzyka. I tak klasy pierwsze miały narysować swoje historie, klasy drugie utworzyć komiksy(z elementami tekstów), a klasy trzecie napisać krótkie historie i je zilustrować. Dzieci bardzo chętnie wykonały swoje zadania, a efekty ich pracy można podziwiać na stronie www.szkolenprzygodyslodziakow.pl w zakładce Galeria prac konkursowych. I mimo, że jako szkoła nie otrzymaliśmy żadnego wyróżnienia, dla dzieci była to świetna przygoda, której głównym celem było zainteresowanie książeczkami i czytaniem. Klasy pierwsze mogły dodatkowo to potwierdzić, uczestnicząc przez 21 dni w wypełnianiu codziennego zadania – czytania z rodzicami lub rodzicom jakichkolwiek książeczek codziennie przez 10 minut. Wykonane zadanie było potwierdzane przez rodzica podpisem w specjalnym albumie oraz naklejką od wychowawczyni. Dla najwytrwalszych oraz najsolidniejszych, którzy wykonali zadanie w 100 % pani dyrektor Renata Szymańska wręczyła książeczki edukacyjne. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników konkursu - panie wychowawczynie rozlosowały nagrody główne, a więc maskotki Słodziaki – po jedną na klasę dla poziomu klas pierwszych i drugich oraz po jednej książeczce „Gang Słodziaków” dla klas trzecich.

szkolna koordynatorka konkursu Magdalena Kosidło

I tak Słodziaki wylosowali uczniowie z poszczególnych klas:

z klasy I a - Antonina Caban

Z klasy I b
- Krystian Boguta

z klasy I c - Milena Skrobisz

z klasy II a - Lena Jabłoniec

z klasy II b - Mikołaj Kurek

z klasy II c - Piotr Jeżak

z klasy III a - Oliwia Słowik

-


Zapraszamy do obejrzenia wystawy historycznej - z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości


Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej zaprasza do zwiedzania Wystawy historycznej - z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach: 10-13.12.2018 roku w godz. 7.30-16.30 (wejście główne) oraz w godz. 17.00 – 19.00 (wejście od ul. Szkolnej).

Wystawa została przygotowana w ramach współpracy Banku Pocztowego S.A. oraz PERN S.A., a także Narodowego Archiwum Cyfrowego i Archiwum Akt Nowych.


W oczekiwaniu na Mikołaja


6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie.
I co roku dźwiga swój worek niezmordowanie.
Czy każdy niebawem prezent dostanie?
Czy 6 grudnia 2018 roku będą odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole? Czy przyjdzie do każdej z klas z workiem prezentów?
MIKOŁAJKI - Skąd się wziął mikołajkowy zwyczaj?
6 grudnia to dzień obdarowywania innych, szczególnie najmłodszych, prezentami. Ten piękny zwyczaj wiąże się z postacią św. Mikołaja, który żył naprawdę. Urodził się około 270 roku w mieście Patara w Azji Mniejszej jako jedyne dziecko starszych już, bardzo bogatych rodziców, którzy wcześnie zmarli. Mikołaj był zdolnym i pilnym uczniem. Gdy dorósł, postanowił poświęcić życie Bogu i bliźnim. Potrzebującym oddał bez żalu cały swój majątek. Później jako biskup, zasłynął nie tylko z wielkiej pobożności, ale również z wielkiej dobroci i troski o innych.
Jego uczynki zapisano w legendach. Jedna z nich mówi, że pomagał zwłaszcza sierotom, kładąc im nocą pieniądze na parapet okna. Inna, że ubogim dziewczętom przynosił potajemnie bryłki złota, aby miały posag. Jeszcze inna, że ratował okręty podczas burzy albo po prostu roznosił wszystkim dzieciom pyszne miodowe placuszki.
Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia około 350 roku. Na pamiątkę tego dnia naśladujemy go, robiąc radosne niespodzianki innym.29 listopada 2018 roku - andrzejki w naszej szkole


Uczniów klas I-VIII i 3 o.g. Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej zapraszamy na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
w czwartek, 29 listopada 2018 roku, w godz. 16.30- 19.30.
W programie:

- tańce
- gry i zabawy
- wróżby i przepowiednie.

Biletem wstępu niech będzie : drobny dar w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” - przynosimy (np. żywność trwałą, słodycze - czekoladę, batoniki, maskotki, materiały piśmiennicze, środki czystości, itp.)


Serdecznie zapraszamy na Samorządzik klas I-III


W czwartek 29 listopada 2018 roku, uczniowie klas I-VIII i 3 og. bawili się na wspólnej imprezie andrzejkowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby. Były tańce przy przebojach prezentowanych przez DJ AKSUS.

Dziękujemy paniom kucharkom za przygotowanie napojów i obsługę.


Dziękujemy!


Najbardziej cieszy jednak ogromne zaangażowanie uczniów w akcję Pomóż dzieciom przetrwać zimę - najważniejszy punkt andrzejkowego programu. Zebrano bardzo dużo darów dla potrzebujących dzieci, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

A zebranymi darami - dzieci obdarujemy!


I, II i III miejsce naszych uczniów z klas I-III w w konkursie plastycznym "Dbam o moją okolicę"
Dnia 22 listopada 2018 roku - odebraliśmy nagrody w konkursie plastycznym "Dbam o moją okolicę" w ramach działań współfinansowanych z WFOŚiGW w Lublinie, organizatorem konkursu była Gmina Niedrzwica Duża.
Uczniowie wykonywali plakat, którego temat wiodący zawierał się w haśle: „Dbam o moją okolicę”.


Miłym wydarzeniem w naszej Szkole było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dbam o moją okolicę". Głównym organizatorem konkursu była Gmina Niedrzwica Duża. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Niedrzwica Duża w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża w 2018 roku", współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali, stosownie do uzyskanego miejsca, nagrodzeni dyplomami, plecakami, książkami, kredkami, domino i piórnikami. I tak :

I miejsce - Amelia Jakubowska i Maja Szymuś z klasy III a

II miejsce - Alicja Wójcik, Martyna Jaśkowska z klasy III a

III miejsce - Krystian Jagowdzik z klasy III a oraz Jagoda Winiarska z klasy I b

Wyróżnienie - Antonina Janczarek z klasy II b

Seweryn Jurek z klasy II c

Natalia Janczak z klasy I b

Dyplomy i nagrody za udział w konkursie otrzymali - Kacper Mikuła, Maria Kowalczyk, Radosław Morek, Oliwia Słowik i Dominik Niezbecki z klasy III a
Dawid Nosowski, Amelia Juszka i Zuzanna Kloc z klasy II b Zofia Wiechnik z klasy I b
Gratulujemy!
Dodatkowo nasza Szkoła otrzymała kolorowe kosze do segregacji śmieci.
Dziękujemy!25 listopada - Dzień Pluszowego Misia - więc w poniedziałek 26 listopada przynosimy maskotki pluszowego misia


Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"Czytaj więcej - pod kreską ....

Wyjazd na basen w dniu 20.11.2018 roku - odwołany, a jesli posiadamy w swojej garderobie coś niebieskiego - to w dniu 20 listopada przychodzimy ubrani na niebiesko - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
We wtorek, 20.11.2018r. wyjazd na basen odwołany ( na prośbę CKFiS Bełżyce).

Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem kolejny wyjazd odbędzie się 4.12.2018r.

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI uczniów klas I - VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbędzie się w czwartek , 22 listopada 2018 roku,

wg porządku:

- godz.16.30 –17.10 spotkanie dla rodziców uczniów klas I - III z wychowawcami .

-godz.17.15 – 17.45 - spotkania ogólne na sali gimnastycznej;

Przydział sal:

klasa I a - sala nr 33

klasa I b - sala nr 1 /stara szkoła/

klasa I c - sala nr 2 / stara szkoła/


klasa II a - sala nr 15

klasa II b- sala nr 16

klasa II c - sala nr 17

klasa III a - 12

klasa III b - sala nr 13Wszyscy nauczyciele dostępni dla rodziców w godz.17.45 - 18.30


Drodzy Rodzice Uczniów klas I-III List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany zostanie do każdej szkoły w Polsce.


Drodzy Rodzice Uczniów klas I-III ! Proszę przeczytajcie List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci - klikając w napis poniżej ....

List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
Wyjazd na spektakl "Orlątko"
Dnia 5 listopada 2018 roku Uczniowie klas I a,b,c wraz z dyrektor szkoły p. Renatą Szymańską oraz z wychowawcami p. Iwoną Pastuszak, p. Jolanta Majewską w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości byli na wycieczce podczas, której oglądali spektakl pt. "Orlątko" w wykonaniu artystów scen warszawskich.


Strona 1 z 89 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005580400 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu