Strona internetowa Samorządziku Uczniowskiego klas I-III w Niedrzwicy Dużej
Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Październik 16 2019 00:16:36
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 30
Najnowszy Użytkownik: majkaw12
Witamy
Witamy Cię na Stronie Internetowej Samorzadziku Uczniowskiego klas I-III Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Samorządzik to My - wszyscy uczniowie klas I-III, pod opieką p.Anny Drewniak-Janczarek i p. Iwony Pastuszak. Wszyscy razem się wspieramy i w klasach I-III wspólnie z wychowawcami klas I-III działamy. Obejrzyj naszą galerię zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych. Rodzice przeczytajcie artykuły skierowane do Was , zaś uczniowie te, które są dla Was. Stronę redaguje nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - Iwona Pastuszak.
Edukacja wczesnoszkolna ty my - klasy I-III


Nasze motto to słowa wypowiedziane przez Janusza Korczaka:

,,Dzieci już są ludźmi, mają swoje prawa, dążenia, oczekiwania
i stosunki z nimi trzeba układać na zasadzie współdziałania i współpartnerstwa.”Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy etap edukacji szkolnej. To klasy I - III.
W roku szkolnym 2019/20 - obejmuje 3 klasy pierwsze, 3 klasy drugie i 3 klasy trzecie.
W Edukacji wczesnoszkolnej pracuje obecnie 9 wysoko kwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7.Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – mgr Andrzej Pastuszak

Zastępca dyrektora - mgr Renata Szymańska.

Zastępca dyrektora - mgr Justyna Polaczek

Klasa I a wychowawczyni klasymgr Anna Dymitrak

Klasa I b
- wychowawczyni klasy mgr Agnieszka Rudzka

Klasa I c
- wychowawczyni klasy mgr Anna Drewniak – Janczarek

Klasa II a wychowawczyni klasy - mgr Bożena Rejniak

Klasa II b
wychowawczyni klasymgr Jolanta Majewska

Klasa II c wychowawczyni klasymgr Iwona Pastuszak

Klasa III awychowawczyni klasy - mgr Małgorzata Paluch

Klasa III b
wychowawczyni klasy mgr Barbara Niezgoda

Klasa III c wychowawczyni klasy - mgr Anna Wójcik

Nauczyciel języka angielskiego w klasie I a i I c - mgr Monika Wiechnik, zaś w pozostałych klasach I-III - mgr Marzena Musińska - Niezgoda

Nauczyciele religii w klasach I i II - mgr Anna Malarczyk,
zaś w klasach III - - mgr Jadwiga Kowalska

Edukacja informatyczna w klasie I a - mgr Anna Dymitrak, w klasie I b oraz w klasie I c - mgr Renata Szymańska . W klasach II - mgr Anna Dymitrak, zaś w klasach III - mgr Jan Flis

Bierzemy udział w różnych formach doskonalenia, służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły.
Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dbamy o to, aby czuło się ważne i miało poczucie swojej wartości.
Już od pierwszych zajęć podejmujemy działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się dzieci. Proponujemy im zabawy, które uczą dostrzegania drugiego człowieka, akceptowania jego inności, szanowania jego potrzeb i tolerowania odmiennych upodobań. Uważamy, że zbudowanie u dzieci poczucia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji to droga do sukcesów dydaktycznych i wychowawczych każdego ucznia.

MY –nauczyciele Edukacji wczesnoszkolnej staramy się aby zapewnić dzieciom :
· możliwość zrozumienia i uznania dla ich wysiłków oraz dla ważności poruszanych przez nich spraw;
· stosowanie różnorodnych form zajęć wzbudzających zaciekawienie i zaangażowanie uczniów w temat;
· stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko będzie mogło się swobodnie wypowiedzieć i będzie wysłuchane;
· pobudzanie uczniów do aktywności w szukaniu pozytywnych rozwiązań i w podejmowaniu prób nowych sposobów zachowania.

Naszym marzeniem jest, aby dzieci coraz częściej mówiły MY
a nie tylko JA- uczeń, TY- nauczyciel..

,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”

(Maria Kownacka)


darmowy hosting obrazków

Ślubowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej


Dnia 24 października 2019 roku , o godzinie 12.15 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się uroczystość Ślubowania uczniów klas I, Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej złożą przyrzeczenia bycia dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swojej szkoły, klasy, szanującymi Ojczyznę, rodziców, nauczycieli i kolegów.
14 pażdziernika 2019 roku - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
14 października 2019 roku (poniedziałek) - Dzień Edukacji Narodowej - dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Świetlica szkolna pracuje według planu.
Drodzy Nauczyciele !
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Wszyscy nasi Kochani Nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości macie wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany,
przeogromny bukiet życzeń dzisiaj Wam składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe, z uczniowskich serc płynące,
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
mało zmartwień i dużo radości.
Uczniów do nauki zawsze gotowych
oraz wielu sukcesów zawodowych!
Ze wszystkich uczniów zadowolenia
oraz wielu marzeń do spełnienia.

SAMORZĄDZIK KLAS I-IIIUczniowie klasy III a,
pod kierunkiem p. Małgorzaty Paluch - przygotowali piękne laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które przedstawiciele Samorządziku klas I-III, wręczali nauczycielom oraz pracownikom oświaty i obsłudze szkoły.


Obchodzimy ciąg dalszy - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i bierzemy udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”


Bierzemy udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych:Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który inspiruje dzieci do codziennego czytania. Wspólnie wykonaliśmy dekorację klasy, Słodziakowe drzewo oraz mieszkańców leśnej polany - zwierzęta żyjące w lesie, używając materiałów z recyklingu.

11 października 2019 roku - Uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak obchodzili ciąg dalszy - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Zaprosiliśmy bibliotekarkę szkolna p. Magdalenę Kosidło , która czytała nam fragmenty książki Renaty Piątkowskiej - "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany". Z uwagą słuchaliśmy fragmentów książki, mówiących o przyjaźni, życzliwości i koleżeństwie oraz wzajemnej pomocy. Pani Magdalena wręczyła uczniom - Dzienniczki postępów czytania, w których rodzice będą poświadczać 10 minutowe czytanie swoich dzieci przez 21 dni. Za każde codzienne, poświadczone przez rodzica 10 minut czytania książek - uczniowie dostaną naklejki ze Słodziakami, a może znów wygrają maskotkę Słodziaka, albo dzięki naszemu udziałowi Szkoła dostanie voucher w kwocie 3000 na nowe książki do szkolnej biblioteki.
Spróbujemy !

Bibliotekarka szkolna nawiązała również do obchodzonego wczoraj czyli 10 października Światowego Dnia Drzewa - rozłożystego dębu - domu mieszkańców Leśnej polany.

Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocja zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Traci na tym nie tylko krajobraz, ale także człowiek, gdyż coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w zanieczyszczonych miejscach. Zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi.

To ogólnoświatowe święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody, który zaapelował do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa i od tamtej pory na całym świecie w dniu 10 października na całym świecie sadzone są drzewa. Uczniowie naszej klasy również posadzili drzewo - może w przyszłości wyrośnie z niego równie rozłożysty dąb - jak na Leśnej polanie - mieszkanie dla wielu gatunków ptaków i wiewiórek, a nam będzie przypominało o tym, że należy dbać o przyrodę, aby mieć czyste i świeże powietrze.

Uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią.
3abc

Uczniowie klas II na wycieczce w Bałtowie
Dnia 10 października 2019 roku - uczniowie klasy II a, z wychowawczynią p. Bożena Rejniak, II b, z wychowawczynią p.Jolantą Majewską oraz II c , z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak byli na wycieczce w Bałtowie. Zwiedzanie zaczęliśmy od zwiedzania prehistorycznych mieszkańców Parku Jurajskiego - dinozaurów żyjących w poszczególnych okresach naszej ery. Następnie oglądaliśmy zwierzęta żyjące w wodzie w Prehistorycznym Oceanarium, w którym przeżyliśmy trójwymiarowy atak rekina. Potem udaliśmy się do zagrody wiedźmy i jej domu tzw. Sabatówki. Czarownica opowiadała nam różne historie, pokazywała przeróżne zioła, którymi się leczy. Uczniowie rozpoznawali różne nasiona. Zjedli małe co nieco - zakupione desery, ciastka , wypili shake, Potem udaliśmy się na pyszny obiad - kotlecik z frytkami i surówką. Po obfitym obiedzie udaliśmy się school busem zwiedzać Zwierzyniec Bałtowski, w którym zobaczyliśmy liczne gatunki zwierząt - jelenie, wielbłądy, kozy, lamy, żubry. strusie, Emu, kaczki, daniele, dziki i wiele innych. Dopełnieniem naszej wycieczki było oglądanie filmu w Kinie Emocji Cinema 5 D, w którym wiało, padało, trzęsło, szurało i trzaskało - udaliśmy się w podróż różnymi pojazdami, w różne epoki oraz przeżyliśmy atak dinozaurów, ale dzięki sprytowi pilota, który nas wiózł - udało nam się unikać zderzeń i nikomu nic się nie stało. Wycieczka była bardzo udana, pełna emocji, ale wszyscy byli zachwyceni - mimo małego deszczyku, który nas pokropił podczas oglądania zamków i pałaców , w tzw. Parku Miniatur Polska w Miniaturze.

Uczniowie klasy II c biorą udział w akcji CODE WEEK 2019Uczniowie klasy II c, pod kierunkiem p. Iwony Pastuszak poznają podstawy kodowania i programowania. Zapoznają się z historią Code Week. Poznają matę do kodowania z kolorowymi kubeczkami i krążkami do nauki dodawania i odejmowania w zakresie 20, możliwości gier i zabaw oraz nauki podstaw kodowania i programowania. Uczniowie tworzą własne kody, kodują i odszyfrowują zakodowane obrazy oraz słowa i zdania za pomocą kodów. Tworzą kody do gier i ćwiczeń. samodzielnie tworzą trasy dla Ozobotów i Photona, dzięki czemu poprzez zabawę i twórczą aktywność świetnie się bawią a dzięki temu zdobywają nowe wiadomości i umiejętności, tak potrzebne w rzeczywistości, w której nowości techniczne są innowacyjnością naszych czasów.
Laureaci konkursu "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - uczniowie klasy II c .


Dnia 4 października 2019 roku o godzinie 12.30 w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej odbyło się ogłoszenie przez Gminną Komisję d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedrzwicy Dużej oraz wręczenie Dyplomów i nagród w Konkursie "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019" , organizowanym pod hasłem "Ja za 20 lat " - Laureatami konkursu zostali - Uczniowie klasy II c:

Królikowski Dawid

Oleszek Kacper

Paluch Martyna

Wałachowska Dorota

Wojtysiak Oliwia

- wychowawczyni Iwona Pastuszak.Wręczenia Dyplomów i nagród w imieniu Wójta Gminy Niedrzwica Duża - p. Ryszarda Golca, dokonał - Zastępca Wójta - p. Łukasz Czarnomski
, Sekretarz Gminy - p. Renata Leszcz oraz Dyrektor OPS w Niedrzwicy Dużej p. Elżbieta Kędziora. Między innymi wśród działań Gminnej Komisji d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedrzwicy Dużej to również twórczość naszych uczniów , którzy chętnie i licznie - co roku biorą udział w tego typu akcjach i konkursach - przyczyniła się do przyznania medalu dla naszej Gminy - za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowania działań w dziedzinie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.

Kliknij w link poniżej - zostaniesz przeniesiony na stronę naszej Gminy - więcej o konkursie - kliknij link poniżej !

Laureaci z klasy II c w Konkursie plastycznym „Ja za 20 lat” w Ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł

Z okazji Dnia Chłopaka ...


Drodzy koledzy !

W Dniu Waszego święta - każda dziewczynka o Was pamięta.
Drogi bracie, kuzynie, kolego !
- życzymy Wam wszystkiego Naj! Naj! Najlepszego!
Dużo zdrowia, uśmiechu dnia każdego, życia miłego.
Piątek i szóstek w szkole, wiele koleżanek i kolegów, mniej życia w biegu.
Tego życzą Wam wszystkie dziewczynki, ażeby śmiały Wam się minki............ to.........

Abyście czyści i pachnący byli, salę szkolną wietrzyli,
śmieci wynosili i najważniejsze - do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.


Koleżanki z klas I-III1

Mamy mobilną pracownię multimedialną dla uczniów klas I-III - ogłoszono wyniki konkursu OSE Wyzwanie w konkursie "Smart szkoła"


Drodzy Uczniowie klas I-III !

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu OSE Wyzwanie dokonała rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. " Smart szkoła" i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego oraz lubelskiego i właśnie uczniowie naszej szkoły z klas II i III, również licznie wzięli w nim udział. Tworząc piękne prace plastyczne pt. Moja Smart szkoła” – przedstawiali środkami wyrazu plastycznego – swoje wyobrażenie jak powinna wyglądać nowoczesna szkoła. I właśnie nasza szkoła znalazła się na Liście laureatów konkursu. Jury bardzo podobała się praca Piotra Mierzwy, ucznia klasy II c – zdobyła dla uczniów klas I-III - Pracownię multimedialną.

Brawo Piotr ! Gratulujemy Ci sukcesu i dziękujemyuczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pastuszak
Strona 1 z 96 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik do wakacji
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Nauczyciel
19 grudzień 2007 20:29:27
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczek, uroczystości i imprez szkolnych znajdujących sie w naszej GALERII oraz do przeczytania artykułów w zakładce ARTYKUŁY.

Imieniny
Copyright © 2006
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005733082 Unikalnych wizyt Asymetric Green Theme by: Divine JazOOn

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu